advertise

جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان

جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان - کلینیک دانش

چرا برخی از افراد به دنبال خدمات جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان می باشند؟ یا به عبارت دیگر، علت جراحی ضایعات خوش پوستی در اصفهان چیست؟ پوست اولین لایه بیرونی بدن ما می باشد، که همین باعث می شود همواره در معرض خطرات خاصی قرار بگیرد. ضایعات پوستی ممکن است برای هر فردی رخ بدهد. تغییر و تفاوت یک ناحیه از پوست با اطراف اش را می توان ضایعات خوش خیم پوستی نامید. این ضایعات پوستی رنگ متفاوتی با پوست دارند و آن را از حالت یکسان و یکنواخت خود خارج می کنند. ضایعات پوستی به دلایل ارثی و بیرونی ممکن است به وجود بیایند. البته این ضایعات معمولا مشکلی ایجاد نمی کنند و دردی ندارند، اما ممکن است که در هنگام استفاده از دست ‌بند یا گردنبند و برخورد اشیا احساس درد به همراه داشته باشند. در برخی موارد اما ضایعات پوستی ممکن است مشکلاتی برای فرد به همراه داشته باشند که بهتر است برای جلوگیری از آن ها به پزشک مراجعه کرد. در این مقاله از وب سایت کلینیک دانش اصفهان به بررسی ضایعات خوش خیم پوستی و روش ‌های جلوگیری از آن ها و علت جراحی ضایعات خوش پوستی در اصفهان پرداخته ‌ایم. برای درک درست تر و بهتر ضایعات پوستی تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. برداشتن ضایعات پوستی به معنی برداشتن خال ‌ها، زگیل ‌ها، زائده‌ ها یا منگوله ‌های پوستی و سایر اجزا از سطح پوست بدن است. در این نوشتار به بررسی روش‌ های برداشتن ضایعه ‌‌های پوستی و مراقبت‌ های بعد از آن ها خواهیم پرداخت.

کلینیک دانش

کلینیک دانش

برای برداشتن ضایعه ‌های پوستی از روش ‌های مختلفی استفاده می شود. علاوه بر برداشتن کامل، با استفاده از داروها و کرم‌ های مخصوص و یا به کمک حرارت، لیزر یا نور درمانی می توان این ضایعات پوستی را از روی پوست برداشت. بیشتر افرادی که به متخصص پوست مراجعه می کنند، بیماری ‌هایی دارند که با درمان های دارویی موضعی یا خوراکی درمان می شود ولی به هر حال، پوست هم قسمتی از بدن است که گاهی دچار بیماری ‌هایی می شود که نمی توان با روش‌ های ساده و سرپایی به درمان آن ها پرداخت و گاهی لازم است در روند درمان بیماری ‌ها از روش ‌های جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان استفاده شود. در رشته تخصصی پوست، جراحی ‌های اندکی وجود دارد که معمولا ساده هستند ولی گاهی لازم است بیمار تحت عمل ‌های جراحی وسیع ‌تری در پوست قرار گیرد. درست است که ضایعات پوستی خوش‌خیم سلامت را به خطر نمی ‌اندازند ولی گاهی اوقات در مکانی از بدن قرار دارند که در تماس با لباس، آویز و غیره هستند. مثلا کنار یقه لباس یا کنار گردنبند، ساعت و دیگر اکسسوری ها. یا در آقایان در محل رویش موی صورت مانند ریش و سبیل که هنگام اصلاح باعث برخورد تیغ با ضایعه می شود. در این مواقع نیز عمل جراحی ضایعات خوش در اصفهان برای برداشتن آن ها توصیه می شود. کلینیک دانش قادر به ارائه خدمات مربوط به جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان با بهترین قیمت و زیر نظر مجرب ترین پزشک ها می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

زمان مناسب برای جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان

می خواهیم چیستی ضایعات خوش پوستی در اصفهان را بررسی کنیم و به شما زمان مناسب برداشتن آن ها را پیشنهاد دهیم. کلینیک دانش از معتبرترین مراکزی است که خدمات مربوط به جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان را با مناسب ترین قیمت ارائه می دهد. لطفا با ما همراه باشید. واضح و مبرهن است که همه ما آرزوی داشتن پوستی شفاف داریم و وجود ضایعات پوستی یک مانع اصلی برآورده شدن این آرزو می باشد. اگر قسمتی از پوست تفاوت رنگی یا ظاهری متفاوت با سایر بخش‌های پوست داشته باشد، یک ضایعه پوستی محسوب می شود. در برخی موارد ضایعات پوستی از بدو تولد با شخص همراه می باشند. البته که ممکن است در شرایط مختلف ضایعاتی به وجود بیایند. در صورت تحریک ضایعات پوستی مثل کندن و خراشیدن خال، ضایعات پوستی را به مرحله دوم می‌ رساند. ضایعات پوستی به دلایل مختلفی ممکن است به وجود بیایند. مثل حساسیت ‌ها و یا عوامل ژنتیکی و مادرزادی که ممکن است باعث بروز ضایعات پوستی خوش در اصفهان بشوند. زگیل و خال از جمله ضایعات خوش خیم پوستی می باشند و خیلی از افراد به دنبال راهی برای از بین بردن این ضایعات پوستی می باشند. البته در مواقعی به جز زیبایی هدف ‌های دیگری نیز وجود دارد. اگر شکل و سایز ضایعات خوش خیم پوستی تغییر کند، دردناک شود و یا بدون دلیل تکثیر شوند، نیاز است که به پزشک مراجعه شود تا از عوارض ناخواسته جلوگیری شود. در چنین شرایطی باید به فکر جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان باشیم. بهتر است در این زمینه با کلینیک دانش مشورت کنید. پرسش مهم و اساسی این است که چه زمانی یک ضایعه‌ پوستی خوش خیم در اصفهان باید برداشته شود. اگر پزشک معالج تشخیص دهد که ضایعه‌ پوستی سرطانی است و یا امکان سرطانی شدن آن در آینده وجود دارد، اقدام به برداشتن آن می کند. بسیاری از خال‌ها و ضایعات پوستی خوش ‌خیم در اصفهان به نظر ظاهری سرطانی دارند. تنها راه تشخیص خوش خیم بودن و یا بدخیم بودن این ضایعات پوستی برداشتن آن ها و بررسی دقیق آن ها در آزمایشگاه‌ های تشخیص طبی است. لزومی به برداشت ضایعات پوستی که هیچ نشانی از سرطانی بودن ندارند، وجود ندارد. اگر خال ‌ها، زگیل ‌ها و یا زائده‌ های پوستی مشکلات قابل توجهی را برای فرد به وجود آورند، فرد با مراجعه به پزشک می تواند برای برداشت آن ها اقدام کند. این کار جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان نام دارد. دیگر دلیل استفاده از خدمات جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان این است که ضایعات پوستی در ظاهر فرد تغییرات قابل توجه ایجاد کنند و زیبایی فرد را تحت شعاع قرار دهد. آن گاه فرد می تواند برای برداشت و جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان اقدام کند‌. ولی باید توجه داشت که فرایند برداشت ضایعات پوستی بر روی پوست جای زخم ایجاد می کند. پزشک تمام تلاش خود را خواهد کرد که جای زخم برداشت ضایعه چندان به چشم نیاید، ولی گاهی این جای زخم به اندازه‌ی خود ضایعه ‌ی پوستی آزار دهنده خواهد بود. پزشک از فرد می‌خواهد که برای برداشت ضایعه ‌ی پوستی به مطب مراجعه کند و بعد از جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان، برای فرد ژل و یا کرم‌ های مخصوص تجویز می کند تا در منزل مورد استفاده قرار دهد. اگر ضایعه‌ ی پوستی مشکوک به سرطان باشد، پزشک از فرد می ‌خواهد که به متخصص پوست مراجعه کند. متخصص پوست مشخصا برای درمان مشکلات پوستی تربیت شده و اطلاعات دقیق تری در این زمینه دارد. چنانچه شما هم قصد جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان را دارید، با ما ارتباط برقرار نمایید.


کلینیک دانش

آشنایی با انواع ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان

حال می خواهیم با انواع ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان آشنا شویم. پیش از آغاز مبحث اصلی، یک مرتبه دیگر تعریف ضایعات پوستی را مرور می کنیم. ضایعات پوستی بخش ‌ها و نواحی از پوست هستند که به صورت غیر طبیعی رشد کرده و نسبت به پوست طبیعی اطراف متفاوت به نظر می ‌رسند. انواع مختلفی از ضایعات پوستی خوش ‌خیم و غیر سرطانی وجود دارد. در زیر، نام انواع ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان آمده است. شما عزیزان می توانید از طریق انجام جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان، درصدد رفع این مشکل برآیید.


کلینیک دانش

لیپوما؛ لیپوما یک توده چربی نرم زیرپوستی است که به دلیل رشد زیاد سلول‌ های چربی ایجاد می شود. لیپوما یکی دیگر از ضایعات خوش خیم پوستی می باشد که خطری ندارد. درمان لیپوما امری واجب نیست اما اگر بزرگ یا دردناک شود بهتر است که به برداشتن آن فکر کرد.
کک ‌و مک؛ کک ‌و مک‌ یکی دیگر از انواع ضایعات خوش خیم پوستی می باشد و به صورت نقاط ریز قهوه ‌ای روی گونه ‌ها و گردن بیشتر ظاهر می شوند. کک ‌و مک‌ بیشتر برای افرادی با پوست روشن رخ می‌ دهد. یکی از دلایل کک‌ومک‌ آفتاب شدید می باشد اما عوامل ژنتیکی را نیز نباید فراموش کرد. البته در بعضی فرهنگ ‌ها امروزه کک ‌و مک‌ جذاب محسوب می شود اما رفع کردن آن نیز راحت می باشد و اگر از کک ‌و مک‌ ناراضی هستید به‌ راحتی می توانید آن را از بین ببرید.


زگیل؛ یکی از انواع ضایعات خوش خیم پوستی زگیل می باشد. زگیل توده ویروسی و گوشتی به رنگ نزدیک به پوست می باشد. زگیل‌ ها اکثرا در دست‌ها و پاها ایجاد می شوند اما توانایی تکثیر در بدن را نیز دارند. زگیل یک ضایعه عفونی پوست و در صورت تماس مسری نیز می باشد. زگیل‌ ها به دلیل سیستم ایمنی ضعیف، می توانند زیاد شوند. اگر زگیل خیلی دردناک شود یا شکلش تغییر کند، بدانید که وقتش است به پزشک مراجعه کنید. میلیا؛ یکی دیگر از ضایعات خوش خیم پوستی میلیا است. میلیا دانه ‌های ریز و سفیدی است که معمولا روی صورت به وجود می ‌آید. بیشتر نوزادان با میلیا درگیر می شوند اما وقوع آن در هر سنی ممکن است. میلیا یکی از ضایعات خوش خیم پوستی است که شاید نیازی به درمان هم نداشته باشد و خود به خود از بین برود. خال؛ خال برای همه یکی از ضایعات خوش خیم پوستی آشنا می باشد. احتمالا شما که در حال خواندن این صفحه یعنی جراحی خوش خیم پوستی در اصفهان هستید هم یک خال روی بدن ‌تان دارید. حال ممکن است که یک خال رنگی یا گوشتی باشد. خال نقطه ‌ای به تیره یا برجسته است و در هر قسمتی از بدن امکان دارد وجود داشته باشد. خال ‌ها اکثرا خوش ‌خیم و بی ‌خطر می باشند. خال‌ معمولا به دلیل ژنتیک و ارثی به وجود می ‌آید. اما ممکن است به دلیل ماندن زیاد در معرض آفتاب نیز خال ‌های جدیدی به وجود بیایند. اگر یک خال شروع به تغییر سایز و رنگ کند، ممکن است خطرناک و نیاز است که به پزشک مراجعه شود.


کلینیک دانش

درمان و جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان

نحوه درمان و جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان بستگی به علت وقوع آن نیز دارد. ضایعات خوش خیم پوستی عموما بی ‌خطر می باشند اما حتی اگر خطری هم نداشته باشند، ممکن است از نظر ظاهری برای خیلی ‌ها آزاردهنده به نظر برسند. به همین دلیل تقاضا برای برداشت و درمان ضایعات پوستی زیاد است. حال انتخاب روش درمان ضایعات پوستی بستگی به نظر پزشک دارد. خیلی از ضایعات پوستی که با خارش همراه ‌اند ممکن است با کرم موضعی و لایه‌ بردار نیز برطرف شوند. شاید هم نیاز به فریز کردن و یا جراحی پیش بیاید. انتخاب درمان و جراحی ضایعات پوستی خوش خیم در اصفهان بستگی به دلیل ایجاد آن و شدت آن دارد و بعد از معاینه روش درمانی انتخاب می شود. چگونه ضایعات پوستی برداشته می شوند. روش ‌های مختلفی برای برداشت ضایعات پوستی وجود دارد. می توان آن ها را با روش ‌های مختلف برداشت یا اینکه به کمک روش ‌های دیگر به صورت کامل نابود کرد. بر اساس اینکه فرد دارای چه نوع ضایعه‌ ی پوستی باشد و این ضایعه در کدام نقطه از بدن فرد قرار داشته باشد، پزشک روش درمانی مخصوصی را اعمال خواهد کرد. با این تفاسیر انواع درمان ضایعات پوستی را در ادامه معرفی و بررسی خواهیم کرد. روش ‌های مختلف برای برداشتن و جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان عبارتند از:
لیزر درمانی؛  درمان ضایعات پوستی به وسیله لیزر روشی بدون درد و غیر تهاجمی و با سرعت بالا می باشد. لیزر درمانی بهترین روش برای از بین بردن جای جوش، سوختگی و ناهمواری های پوستی می باشد. در گذشته برای برداشتن خال، از جراحی استفاده می ‌کردند اما امروزه دیگر لیزر درمانی به کلی جای جراحی را گرفته است. طبیعی است که همه متقاضیان به دنبال روشی بدون دوران نقاهت و ایمن می باشند. برای درمان ضایعات پوستی می توان از لیزر فرکشنال CO۲، لیزر Q-switch و لیزر REGEN LITE استفاده کرد که هر سه کاربری و ایمنی بالایی دارند و با خیال آسوده می توان از آن ها استفاده کرد. لیزر درمانی با دقت خیلی بالایی لایه سطح پوست را از بین برده و فرایند ترمیم سریع را با تحریک لایه‌ های زیرین انجام می‌دهد. بعد از استفاده از لیزر تا اتمام روند درمان از کرم مرطوب‌ کننده استفاده کنید و از آفتاب گرفتن و سولاریوم دوری کنید.
درمان به کمک حرارت یا سوزاندن خال (electrocautery)؛ در این روش از الکترود داغ برای سوزاندن پایه‌ ی ضایعه‌ی پوستی و برداشتن آن استفاده می شود. از الکتروکوتری معمولا برای برداشت منگوله ‌های پوستی به همراه سایر روش ‌ها برای جلوگیری از خونریزی استفاده می شود.
بیوپسی کلی ( excisional biopsy)؛ این روش یکی از معمول ‌ترین روش ‌ها برای برداشت ضایعات پوستی به خصوص انواعی از ضایعات که بیم سرطانی بودن آن ها وجود دارد است. قبل از انجام این روش پزشک بی حسی موضعی را اعمال می کند و بعد از آن از تیغ جراحی برای برداشت کل ضایعه استفاده می کند. در این روش مقداری از پوست طبیعی و نرمال هم به همراه ضایعه برداشته می شود. در این روش پزشک گاهی از بخیه برای پوشاندن زخم استفاده می کند.
بیوپسی جزئی (shave biopsy یا Partial removal)؛ در این روش قسمتی از ضایعه برداشته شده و جهت تشخیص بدخیم بودن یا نبودن به پاتولوژی فرستاده می شود.در این روش معمولا از روش حرارت با دستگاه کوتر هم برای جلوگیری از خونریزی استفاده می شود.
نور پالسی شدید؛  همانند استفاده از لیزر، در روش نور پالسی شدید یا IPL نور به قسمت مورد نیاز درمان تابانده می شود. IPL به ترمیم ظاهر و بافت پوست افرادی که زیادی در معرض آفتاب بوده‌ اند کمک می کند. به IPL جوان ‌سازی عکس نیز گفته می شود. IPL برای درمان ضایعات پوستی و بهبود پوست هر نقطه از بدن به سطح پوست اعمال می شود. از نور پالسی شدید برای درمان ضایعات مادرزادی، کک ‌و مک، اسکار و آکنه استفاده می شود. IPL درمانی ثمر بخش می باشد که رنگ و بافت پوست را ترمیم می کند.
جراحی با امواج رادیویی؛  RF امواج RF نیز امروزه در زمینه‌ های درمانی کاربرد بسیاری پیدا کرده‌اند و شاید به کلی جایگزین جراحی ‌های تهاجمی شده باشند. دلیل رواج استفاده از امواج RF راحتی کار و کم‌ خطر بودن آن می باشد. به کمک امواج RF به راحتی می توانید برای از بین بردن ضایعات پوستی و برداشتن خال اقدام کنید. از مزایای امواج RF می توان به سرعت بالا، آسیب حداقلی، عدم خون‌ریزی و بی‌درد بودن آن اشاره کرد. روش RF به دلیل عدم زخمی کردن ناحیه درمان، برای استفاده در صورت خیلی محبوب و پر استفاده می باشد.
کورتاژ (curettage)؛ پزشک از این روش برای برداشتن زگیل‌ ها، گرانولوم ‌های چرکی، اکتینیک کراتوزیس و زگیل ‌های پیری استفاده می کند. روش کورتاژ معمولا به همراه روش الکترو کوتری (سوزاندن خال) و کرایوتراپی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. برای برداشتن زگیل ‌ها، درماتوفیبروما و واکتینیک کراتوزیس متصل به لب ‌ها از لیزر تراپی استفاده می شود.
فریز کردن و کرایوتراپی (cryotherapy)؛ فریز کردن و کرایوتراپی درمان و از بین بردن ضایعات پوستی به‌کمک نیتروژن در دمای منفی یک صد و نود و شش درجه می باشد. کرایوتراپی یک روش موثر در درمان ضایعات پوستی می باشد. در کرایوتراپی ضایعه به طور مستقیم فریز می شود و با سرما سوزانده می شود. کرایوتراپی با کمی سوزش و قرمزی نیز ممکن است همراه باشد. کرایوتراپی در درمان زگیل و ضایعات تیره رنگ تاثیر بسیار خوبی دارد. در کل کرایوتراپی روشی سریع و با عوارض و زخم ناچیز می باشد. البته که بعد از درمان تا یک هفته ناحیه درمان قرمز و متورم می شود و بعد شروع به پوسته ‌پوسته شده و بعد شروع به ریزش می کند. در نظر داشته باشید تا درمان کامل از استفاده لوازم آرایشی خودداری کنید. در این روش از نیتروژن مایع استفاده می شود و برای برداشتن ضایعات پوستی هم‌ چون زگیل پیری و اکتینیک کراتوزیس می توان از آن استفاده کرد. بعد از انجام این تاول‌ هایی بر سطح پوست ظاهر خواهند شد که یک یا دو هفته بعد از بین می ‌روند.
کرم ‌ها و ژل ‌ها؛  برای برداشتن ضایعات پوستی ژل ‌هایی حاوی ایمی ‌کیمود (imiquimod)، سالیسیلیک اسید (salicylic acid) و فلورواوراسیل ۵ (۵-fluorouracil) یا دیکلوفناک (diclofenac) برای رهایی از زگیل‌ها یا اکتینیک کراتوزیس استفاده می شوند. فرد مجبور است تا چندین روز از این ژل ‌ها استفاده کند.

نور درمانی پوست و مو

لیزر درمانی پوست در اصفهان

درمان اسکار آکنه با لیزر

درمان ضایعات پیگمانته

توصیه های بعد از جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان

اگر برای برداشتن ضایعه‌ پوستی از بی حسی استفاده شد، احتمالا یک یا دو ساعت برای بازگشت حس زمان لازم است. اگر اطراف دهان بی حسی استفاده شده باشد، فرد باید از نوشیدن مایعات گرم خودداری کند. بعد از بین رفتن بی حسی احتمالا فرد احساس سوزش خواهد کرد.
مراقبت از زخم؛ برخی اقداماتی که پزشک یا پرستار احتمالا به شما توصیه خواهند کرد عبارتند از: از خاراندن ناحیه ‌ای که ضایعه‌ی پوستی از آن برداشته شده خصوصا اگر دارای بخیه است، خودداری کنید‌. زخم را برای چهل و هشت ساعت خشک نگه دارید و بعد از آن روزانه و به صورت مرتب آن را تمیز کنید. 

کلینیک دانش

کلینیک دانش

اگر ناحیه ‌ای که ضایعه ‌ی پوستی از آن برداشته شده، ملتهب و یا قرمز رنگ شود و یا اینکه فرد در اطراف آن احساس درد داشته باشد، احتمال بروز عفونت وجود دارد و احتمالا نیاز به درمان با آنتی بیوتیک دارد. زمان بهبود؛ اگر از روش بیوپسی یا کورتاژ استفاده شده باشد، سه هفته زمان لازم است تا زخم به طور کامل بهبود پیدا کند. برای کشیدن بخیه‌ ها هم پزشک به فرد توصیه می کند که بعد از چهارده روز دوباره به مطب مراجعه کند. اگر به کمک حرارت یا کریوتراپی ضایعه‌ ی پوستی برداشته شود، پوست به چند هفته زمان نیاز دارد تا به حالت طبیعی خود بازگردد. افرادی که پوست تیره‌ تری دارند، متوجه‌ تغییر رنگ پوست خود می شوند ولی این تغییر رنگ بعد از چند هفته به حالت عادی باز خواهد گشت. بعد از لایت تراپی هفته‌ ها برای التیام جای ضایعه زمان باید صرف کرد. اگر بعد از برداشتن ضایعه ‌ی پوستی فرد احساس درد داشته باشد، می تواند از مسکن ‌هایی همچون ایبوپروفن (ibuprofen) استفاده کند.


عوارض جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان

در طول و یا بعد از فرایند برداشتن ضایعات پوستی ممکن است عوارضی هم رخ دهد. اثرات جانبی ناخواسته بوده و معمولا موقتی هستند.‌ نوع اثرات جانبی به نوع درمان ضایعات پوستی بستگی دارد و به شکل درد، التهاب و تورم خود را نشان می ‌دهد. بعد از انجام تمام عمل ‌های برداشت التهاب پوستی که شامل بیوپسی و کورتاژ هم می شود، جای زخم بر روی پوست باقی می ‌ماند. میزان بزرگی و قابل توجه بودن این زخم به نوع عمل برداشت ضایعه بستگی دارد. زخم در ابتدا قرمز و برآمده است ولی به مرور زمان کوچک ‌تر و محوتر خواهد شد. برخی از ژل ‌ها و کرم ‌هایی که فرد بعد از برداشت ضایعه مصرف می کند، سوزش و خارش، قرمزی و درد ایجاد می کنند. این ‌ها نشان دهنده‌ ی این است که پوست به این درمان پاسخ داده است. التهاب زمانی که درمان را متوقف کنید، بهبود خواهد یافت. این عوارض عبارتند از:
خونریزی غیر عادی؛ خونریزی بعد از انجام بیوپسی ناشی از برداشتن ضایعات پوستی طبیعی است، ولی اگر این خونریزی مداوم و وخیم باشد فرد باید به پزشک مراجعه کند. پزشک در مطب با استفاده از داروهای خاص و اقدامات تخصصی جلوی خونریزی را می‌گیرد.
تغییر حس پوست؛ گاهی بر اثر برداشت ضایعات پوستی، پوست بی حس شده و یا احساس سوزش خواهد داشت. این حالت زمانی اتفاق می افتد که نورون‌ های سطح پوست آسیب ببینید، ولی با این همه این مشکل موقتی است.
ایجاد زخم ‌های غیر طبیعی قرمز رنگ یا برآمده (keloids)؛ این زخم‌ ها معمولا دارای شکل ظاهری ناخوشایند بوده و به سختی درمان می شوند.
عفونت؛ بعد از بسیاری از روش‌ های برداشت ضایعات پوستی مانند بیوپسی و کورتاژ امکان ایجاد عفونت وجود دارد. نشانه‌ های بروز عفونت دردناک شدن ناحیه ‌‌ای است که ضایعه‌ ی پوستی از آن برداشته شده است، از طرفی قرمزی و سوزش هم در این نواحی دیده می شود. گاهی بر اثر عفونت، ترشحات پوستی هم دیده می شود. در صورت مشاهده‌ ی عفونت به پزشک مراجعه کرده و در صورت صلاح‌ دید پزشک آنتی بیوتیک مصرف کنید.
تیره ‌تر شدن (hyperpigmentation) یا روشن ‌تر (hypopigmentation) شدن پوست؛ این مشکل بعد از فرایند کرایوتراپی و یا دیگر جراحی ‌ها اتفاق می‌افتد. این نواحی بیش ‌تر از سایر سطح پوست دچار آفتاب سوختگی می شوند و بنابراین برای محافظت از آن باید از کرم ضد آفتاب استفاده کرد. این مشکل تغییر رنگ پوست بعد از درمان با نور هم ایجاد می شود.


کلینیک دانش

سخن پایانی و نکات تکمیلی جراحی ضایعات خوش خیم پوستی در اصفهان

ضایعات خوش خیم پوستی ممکن است برای هرکسی پیش بیایند و این ضایعات معمولا خطری برای افراد ندارند، مگر این که شروع به بزرگ یا دردناک شدن بکنند. خال و زگیل از شایع ‌ترین ضایعات خوش خیم پوستی می باشند که همگی با آن ها آشنایی داریم. دیگر امروزه کسی ریسک جراحی برای برداشتن این موارد را نمی کند و روش‌های جایگزین مثل لیزر درمانی و امواج RF با ریسک و درد کمتر رایج شده‌اند. در این مقاله در سایت کلینیک دانش اصفهان به بررسی ضایعات خوش خیم پوستی و روش‌های درمان آن ها پرداختیم. برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت و آگاهی از هزینه درمان ضایعات خوش خیم پوستی می توانید فرم مشاوره را پر کرده یا با شماره‌ های کلینیک دانش اصفهان تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را در مورد انواع ضایعات خوش خیم پوستی و درمان آن را از مشاوران ما دریافت کنید. محتوای این مقاله صرفا برای افزایش اطلاعات عمومی شماست و به منزله تجویز پزشکی نیست.

با ثبت نظرات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری رسانید