advertise

درمان اسکار آکنه با لیزر در اصفهان

لیزر اسکار اکنه در اصفهان - کلینیک دانش

لیزر اسکار آکنه در اصفهان چیست

پیش از آنکه بخواهیم به پرسش لیزر اسکار اکنه در اصفهان چیست، پاسخ دهیم، لازم است مقدماتی در باب اسکار آکنه با شما در میان بگذاریم. همه ما در طول زندگی خود با جوش سر و کار داشته ‌ایم. اما گاهی اوقات اثر باقی مانده از آن ضمن آسیب رساندن به پوست، ممکن است اعتماد به نفس ‌مان را نیز پایین بیاورد. نهراسید؛ چون جای آکنه در برابر لیزر شانسی ندارد. نگرانی ‌های زیادی درباره لیزر وجود دارد که باعث می شود بسیاری از آن فرار کنند. در این صفحه از وب سایت کلینیک دانش سعی شده به تمام نگرانی ‌ها درباره لیزر جای جوش پرداخته شود. جوش صورت یا آکنه شایع ترین بیماری پوستی جوانان است. این بیماری اغلب همراه با بلوغ شروع می شود و معمولا در حدود سن بیست و پنج سالگی بهبود می ‌یابد. جوش صورت خود به خود مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند ولی تغییرات ظاهری که در صورت بیمار بوجود می‌آورد، اغلب باعث مشکلات روحی و اجتماعی او می شود. از طرف دیگر در نود و چهار درصد افراد مبتلا به جوش صورت، پس از بهبود بیماری جای آکنه در صورت باقی می ‌ماند که اصطلاحا به آن اسکار یا جوشگاه آکنه گفته می شود. در هر سنی که باشید، فرورفتگی ‌ها و اسکار حاصل از جوش دوران بلوغ یا تغییرات هورمونی، برای شما آزاردهنده خواهد بود. 


باقی ‎ماندن جای جوش یا اسکار آکنه، یکی از مشکلات پوستی است که افراد زیادی با آن مواجه می شوند؛ اما خبر خوب این است که درمان اسکار جوش با متدهای پیشرفته قابل انجام است. اسکارهای نازیبای اکنه هر جوانی را به وحشت می افکند زیرا راه حل درمانی قطعی ندارد.در سال های اخیر اختراع دستگاه لیزر فراکشنال دی اکسید کربن می تواند راه حل موثری در این راستا باشد. دراین روش توسط لیزر، لایه سطحی پوست به شکل ستونی در مقاطعی از پوست از بین می رود. پوست اطراف این ستون های حرارتی سالم می ماند و این امر موجب تسریع روند ترمیم پوست می گردد. از آنجایی که سد دفاعی پوست در طی لیزر دست نخورده باقی می ماند، بنابراین فعالیت پوست حفظ می گردد و با تحریک ساخت الیاف کلاژن سبب استحکام و صاف شدن ناصافی های سطح پوست می شوند.

کلینیک دانش

کلینیک دانش

در اسکارها پدیده تخریب بافت همبند اتفاق می افتد. درمان به موقع آکنه با انتی بیوتیک ها و ایزوترتینویین می تواند پیشگیری از بروز اسکار نماید. کاربرد این تکنیک در موارد دیگری از جمله اسکار یا جای جوش یاحای جراحی و سوختگی، پیری پوست، تغییرات رنگی پوست، منافذ باز پوستی، افزایش قوام پوست خطوط کشش پوستی (استریا) و جوانسازی پوست نیز کاربرد دارد. اصولا اسکارهای آکنه به دو دسته فرورفته و برجسته تقسیم می شوند. برای درمان اسکارهای ناشی از جوش صورت از روش های مختلفی استفاده می ‌شود. درمان اسکار با لیزر می تواند موارد ذکر شده را بهبود بخشد: کاهش درد یا خارش، کاهش ظاهر آن ها، بهبود دامنه حرکتی پوست اطراف اسکار. پزشکان می توانند لیزرهای مختلفی را انتخاب کنند که از طول موج های مختلف نور استفاده می کنند و به روش های مختلف بر روی پوست تأثیر می گذارند.


بعضی از لیزرها ابلیشن هستند، بدین معنی که لایه بالایی پوست را از بین می برند، در حالی که برخی دیگر غیر نسبی هستند و سطح پوست را حفظ می کنند در حالی که لایه های زیر را تحت تأثیر قرار می دهند.بعضی از لیزرها در درمان اسکار با لیزر ممکن است برای برخی از رنگ های پوست نامناسب باشند زیرا ممکن است باعث تغییر رنگ پوست شود. نمونه هایی از انواع لیزر که پزشکان در درمان اسکار استفاده می کنند عبارتند از: لیزر دی اکسید کربن کسری فرعی، نور شدید پالسی، پالس طولانی یک هزار و شصت و چهار نانومتر، لیزر کسری غیر نسبی و لیزر رنگی پالسی. یک پزشک قبل از توصیه درمان اسکار با لیزر ، باید اسکار را کاملا ارزیابی کند. آن ها باید مزایای احتمالی منحصر به فرد لیزر خاص و همچنین عوارض جانبی احتمالی آن را توضیح دهند. ما به خوبی این کار را در کلینیک دانش انجام خواهیم داد و تمامی نکات مهم لیزر اسکار اکنه در اصفهان را با شما در میان خواهیم گذاشت.

اسکار آکنه در اصفهان چیست

اسکار آکنه یکی از مشکلات رایج پوستی است که معمولا پس از رفع جوش روی پوست صورت ظاهر می شود. پس از ایجاد جوش، منافذ پوست به‌وسیله تجمع چربی و پوست مرده بسته می شوند. بسته شدن منافذ و توقف کلاژن سازی پوست باعث تشکیل اسکار جوش روی صورت می شود و اگر به درمان آن توجهی نشود، پس از مدتی منافذ پوست ملتهب خواهند شد. این موضوع باعث ایجاد عفونت و ضایعات بزرگتری در لایه‌ های عمیق ‌تر پوست می شود. اسکار جوش و جای آکنه پس از مدتی به شکل فرورفتگی‌های عمیق در پوست دیده می شود و ظاهر شما را دگرگون می کند. راه‌ های بسیاری برای از بین بردن اسکار جوش وجود دارد که در ادامه به توضیح مفصل آن ها خواهیم پرداخت.


کلینیک دانش

دلایل و چگونگی شکل گیری اسکار آکنه در اصفهان

انواع جوش صورت زمانی ایجاد می شود که سلول ‌های مرده پوست و چربی همراه با باکتری ‌ها در منافذ پوست انباشته ‌شوند. این موضوع باعث ایجاد تورم و زخم می شود. بدن شما برای رویارویی با این آسیب مکانیسم خود را دارد و با تشکیل کلاژن بیشتر سعی می کند که این مشکل را حل کند. این امر سبب ایجاد برآمدگی ‌هایی مانند گوشت اضافه (اسکار کلوئید) یا اسکار هایپرتروفیک بر روی پوست می شود که در نهایت موجب ایجاد اسکار می شود. به عبارت دیگر شما زمانی اسکار‌های آکنه را می بینید که پوست ‌تان در حال درمان است. بر اساس مقدار کلاژنی که پوست شما تولید کرده و یا از دست داده است. حال در خصوص دلایل ایجاد آن نیز صحبت خواهیم کرد. شدت جوش صورت؛ هرچه جوش صورت فرد شدیدتر باشد احتمال ایجاد جوشگاه بیشتر است. جوش ‌هایی که به صورت برجسته و کیستی هستند تقریبا در صد در صد موارد، اسکار به جا می ‌گذارند. استعداد خانوادگی؛ بعضی افراد از نظر خانوادگی مستعد اسکار آکنه هستند. بدین معنی که در سایر افراد خانواده هم پس از ایجاد زخم یا ضایعه پوستی، جای آن باقی می ‌ماند. این بیماران بیشتر در خطر ایجاد اسکار در اثر جوش ‌های صورت هستند. مدت ابتلا به آکنه قبل از شروع درمان؛ هرچه فرد مبتلا به جوش صورت، درمان بیماری خود را دیرتر شروع کند احتمال ابتلا به اسکار آکنه در او بیشتر است. در صورتی که فرد بیش از سه سال اقدام به درمان آکنه نکند، این احتمال به شدت افزایش می‌یابد. این مسئله لزوم درمان سریع جوش صورت را گوشزد می کند.


انواع اسکارهای آکنه در اصفهان


اسکار‌های آکنه به سه دسته تقسیم می شوند: اسکارهای آتروفیک؛ این نوع اسکار زمانی شکل می ‌گیرد که در فرآیند ترمیم جوش، بافتی از بین برود. آتروفیک سبب افسردگی پوست می شود. اسکارهای یخ شکن یا icepick (اسکار عمیق)، اسکار چرخشی (معمولا به شکل M)، اسکار مربعی واگنی به شکل U و پهن سه نوع اسکارهای معمول آتروفیک هستند.

اسکارهای کلوئید و هایپرتروفیک؛ پوست شما زمانی درگیر این نوع اسکارها می شود که کلاژن زیادی تولید کند و در نتیجه سبب ایجاد برآمدگی‌ هایی بر روی سطح پوست شود. در محل جوش ‌ها کلاژن زیادی وجود دارد. اسکارهای هایپرتروفیک برآمدگی‌هایی هستند که در قسمت پوست آسیب دیده ایجاد می شوند. آن ها ضخیم و پهن بوده و معمولا در طول فرآیند ترمیم پوست ایجاد می شوند.

از طرف دیگر کلوئیدها برآمدگی‌های بنفش قرمزی هستند که می توانند در ناحیه‌ی درگیر جوش پخش شوند و قسمت ‌های بیشتری را درگیر کنند. اسکارهای کلوئید یا هایپرتروفیک در افرادی که پوستی تیره دارند شایع تر است. این اسکارها بیشتر بر روی تنه ظاهر می شوند. کلینیک دانش در تلاش است تا با ارائه خدمات درمان اسکار آکنه با لیزر در اصفهان شما را از شر این ضایعه نجات دهد.

با ثبت نظرات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری رسانید