advertise

درمان ضایعات ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) با لیزر در اصفهان

درمان ضایعات ویتیلیگو با لیزر در اصفهان - کلینیک دانش

ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) در اصفهان چیست

امروزه قصد داریم در این صفحه از وب سایت کلینیک دانش، پیرامون درمان ضایعات ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) با لیزر در اصفهان با مخاطبان خود صحبت کنیم. پیش از توضیح روش درمان، لازم است تا اصل موضوع یعنی چیستی بیماری ویتیلیگو آشنا شویم. بیماری های پوستی همواره در معرض دید بوده و به همین دلیل زیبایی افراد مبتلا را مستقیما تحت تاثیر خود می‌گذارند. بنابراین کسانی که دچار بیماری های پوستی هستند از لحاظ روحی نیز دچار آسیب ‌های جدی می شوند. برای مقابله با این موضوع جامعه پزشکی تحقیق‌ های بسیاری در درمان بیماری هایی که بر زیبایی پوست تاثیر دارد، انجام می‌ دهند. از جمله شایع ‌ترین این بیماری ها، ویتیلیگو نام دارد. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی شاهد روی کارآمدن روش های گوناگونی در درمان این بیماری هستیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بیماری ویتیلیگو و روش های درمانی آن، به خصوص استفاده از لیزر ویتیلیگو در اصفهان شما را به همراهی ما تا انتهای این صفحه از وب سایت کلینیک دانش دعوت می کنیم. بیماری ویتیلیگو نوعی بیماری پوستی می باشد که در بین مردم با نام ‌های لک و پیس یا برص نیز شناخته می شود. در این بیماری رنگ پوست از بین رفته و لکه ‌هایی بر روی پوست شاهر می‌ گردد. این لکه‌ ها در بخش خاصی از بدن و یا تمامی قسمت ‌های آن قابل مشاهده هستند. همچنین با توجه به شدت بیماری میزان تیرگی و یا روشنی لکه ها نیز متفاوت خواهد بود. خبر امیدوار کننده این است که امروزه روش های گوناگونی برای درمان ویتیلیگو در اصفهان روی کار آمده ‌اند. اما این روش ها تنها در رفع لکه‌ های ایجاد شده موثر هستند و متاسفانه از ایجاد لکه های جدید جلوگیری نمی کنند. ویتیلیگو دارای خطرات جانی نبوده و بزرگ ترین آسیب آن ناشی از عوارض روانی است که بیمار به آن دچار می شود. چرا که بیماران مبتلا به این بیماری بدلیل لکه های پوستی که دارند، اعتماد به نفس خود را از دست می‌ دهند. در نتیجه این موضوع شاهد دور ماندن آن ها از جامعه و در نتیجه افسردگی، خود زشت ‌پنداری و غیره می شوند. به بیانی دیگر ویتیلیگو (vitiligo) یک اختلال تولید رنگدانه است که در آن ملانوسیت ها یعنی سلول هایی که رنگدانه تولید می کنند، در پوست، غشاهای مخاطی و شبکیه تخریب شده اند. در نتیجه لکه های سفید پوست درنواحی مختلف بدن ظاهر می شوند. مویی که در نواحی مبتلا به ویتیلیگو رشد می کند معمولا سفید می شود. علت بیماری ویتیلیگو شناخته نشده است، اما پزشکان و محققان چندین تئوری متفاوت مطرح کرده اند. یک تئوری این است که افراد آنتی بادی هایی تولید می کنند که ملانوسیت های بدن خودشان را تخریب می کند.تئوری دیگر این است که ملانوسیت ها خود به خود تخریب می شوند. درنهایت بعضی افراد گزارش کرده اند که یک رخداد منفرد از قبیل آفتاب سوختگی یا فشار روحی باعث بروز ویتیلیگو شده است ولی مورد اخیر از نظر علمی ثابت نشده است. درصد افراد مبتلا به ویتیلیگو حدود یک تا دو درصد جمعیت دنیا یا به عبارتی دیگر چهل تا پنجاه میلیون نفر، به بیماری ویتیلیگو مبتلا هستند. نود و پنج درصد افراد قبل از چهل چهل سالگی علائم را نشان داده اند.بیماری تمام نژادها و هر دو جنس را یکسان تحت تاثیر قرار می دهد. بنظر می رسد ویتیلیگو در افراد مبتلا به بیماری های اتوایمیون شایع تر است.


 این بیماری های اتوایمیون عبارتند از پرکاری غده تیروئید، نارسایی قشر غده فوق کلیه، آلوپسی آره آتا و أنمی پرنسیوز. ویتیلیگو می تواند بیماری ارثی باشد یعنی در بین افراد فامیل بروز کند اطفالی که والدینشان مبتلا به این بیماری هستند بیشتر احتمال ابتلا به ویتیلیگو دارند. بااین حال بیشتر اطفالی که یکی از والدینشان مبتلا به ویتیلیگو باشند به بیماری مبتلا نمی شوند و بیشتر افراد مبتلا به ویتیلیگو سابقه ای از این بیماری را در فامیل ندارند. در کلینیک دانش تلاش می شود تا با ارائه راهکارهای کاربردی از جمله درمان با لیزر در اصفهان، بر این عارضه غلبه نمود. پس بدانید و آگاه باشید که ویتیلیگو یا پیسی، لک و پیس و یا برص در اصفهان نوعی بیماری است که باعث از بین رفتن رنگ پوست و در نتیجه ایجاد لکه روی پوست می شود. گستردگی و سرعت از بین رفتن رنگ پوست در اثر ابتلا به ویتیلیگو غیرقابل پیش ‌بینی است. بیماری برص می تواند هر نقطه ‌ای از بدن را درگیر کند و حتی بر موها و داخل دهان نیز اثر بگذارد. به کمک روش های درمان ویتیلیگو می توان لکه‌ های پوستی را به رنگ طبیعی برگرداند، اما نمی توان از ایجاد لکه ‌های جدید یا عود بیماری جلوگیری کرد. تا چه میزان از درمان ضایعات ویتیلیگو یعنی لک و پیس - پیسی با لیزر در اصفهان خبر دارید. بسیاری از زیبا جویان لیزر را به عنوان راهی برای رفع مو‌های زائد می‌شناسند؛ عده‌ای نیز، لیزر را روشی معجزه‌ گر برای جوان ‌سازی پوست می‌ دانند. برخی هم به دلیل عوارض احتمالی لیزر، از آن روی‌گردان ‌اند. در حقیقت امروزه از لیزر نه ‌تنها در امر زیبایی و رفع مو‌های زائد، بلکه برای سلامتی و درمان بسیاری از بیماری های پوستی استفاده می کنند. درمان لک و پیس با لیزر یکی از موارد بسیار شایع و پرطرفدار در دنیا است. چنانچه شما هم شنیده ‌اید که لیزر قابلیت برطرف کردن بسیاری از مشکلات پوستی و ضایعات را دارد، با ما همراه شوید. اکنون این پرسش به وجود می آید که آیا درمان ضایعات ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) با لیزر در اصفهان امکان دارد. ویتیلیگو زمانی رخ می ‌دهد که سلول های تولید کننده رنگدانه از بین بروند یا تولید و ایجاد ملانین که رنگدانه پوست، مو و چشم در بدن هستند، متوقف شود. با ابتلای فرد به بیماری پیسی (ویتیلیگو)، روی پوست لکه ‌هایی سفید و کمرنگ ‌تر از رنگ طبیعی پوست ایجاد می شود. بیماری ویتیلیگو ناشی از اختلال در سیستم ایمنی، عوامل وراثتی، استرس و آفتاب شدید است.

کلینیک دانش

کلینیک دانش

روش های زیادی برای درمان بیماری برص یا پیسی وجود دارد؛ درمان دارویی، نوردرمانی با اشعه UVB، اشعه فرابنفش، رنگ زدایی و لیزر جوانسازی و درمانی برخی از راه‌های کنترل و درمان پیسی هستند. لازم به ذکر است که درمان ضایعات ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) با لیزر در اصفهان تنها یکی از راهکارهای ممکن برای مقابله با عارضه نامبرده است. پزشک متخصص ممکن است در کنار لیزر و بسته به شدت بیماری، مجموعه ‌ای از روش های درمانی مختلف را برای کنترل و معالجه پیسی تجویز می کند. اگر شما هم به دنبال خدمات درمان ضایعات ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) با لیزر در اصفهان هستید، با بخش پشتیبانی کلینیک دانش تماس حاصل فرمایید. در بخش پایانی این قسمت، در باب عوارض ضایعات ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) در اصفهان صحبت خواهیم کرد. خبر خوب این است که ویتیلیگو در بسیاری از موارد عوارض جانبی انگشت‌شماری را به دنبال دارد. جدی ‌ترین عوارض برص بر گوش‌ ها و چشم‌ ها اثر می‌گذارد که خوشبختانه شایع نیست. اولین اثری که برص بر بدن می‌گذارد، این است که از بین رفتن رنگ پوست خطر آفتاب سوختگی را افزایش می‌دهد. برای محافظت از پوست می توانید از ضدآفتاب با ۳۰ SPF استفاده کنید، عینک آفتابی به چشم بزنید و لباس ‌هایی بپوشید که از پوست در برابر نور خورشید محافظت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در این زمینه، با ما تماس بگیرید. همکاران ما در واحد پشتیبانی به خوبی شما را راهنمایی خواهند کرد.

لیزر co۲ فرکشنال و سرجیکال

نور درمانی پوست و مو

علت و علائم بیماری ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) در اصفهان

ابتدا علت ابتلا به بیماری ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) در اصفهان را بررسی می کنیم. قبل از اینکه به علت این بیماری پوستی بپردازیم بهتر است شما را با ملانین آشنا کنیم. ملانین که اصطلاحا به آن رنگدانه پوستی گفته می شود نقش اصلی را در تعیین رنگ پوست افراد دارد. هر چه میزان ملانین پوستی بیشتر باشد پوست رنگی تیره‌تر و هرچه کمتر باشد پوست سفیدتر خواهد بود. علاوه بر این موضوع ملانین در سلولی به نام ملانوسیت در بدن تولید می گردد. حال تصور کنید که ملانوسیت نتواند این وظیفه خود را به درستی انجام دهد. در نتیجه پوست دچار لکه‌هایی می گردد که با نام بیماری ویتیلیگو شناخته می شود. این بیماری ممکن است در برخی افراد بعد از سال‌ها در نتیجه عوامل تحریک‌کننده‌ای مثل آفتاب سوختگی، استرس و غیره بروز پیدا ‌کند. شدت، ضعف و همچنین میزان پیشرفت این بیماری در هر فردی با توجه به شدت مشکل او متفاوت خواهد بود. حالا نوبت بررسی علائم بیماری ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) در اصفهان می باشد. علامت اصلی بیماری پیسی لکه‌ های سفیدی است که روی پوست ایجاد می شود. احتمال ایجاد لک و پیس در سراسر بدن، حتی دور چشم‌ ها وجود دارد. این لکه‌ ها ممکن است کوچک یا بزرگ باشند و به یکی از اشکال گفته شده ایجاد شوند. تکه تکه یا کانونی: این نوع لکه ‌های سفید معمولا کوچکترند و در یک یا چند ناحیه ایجاد می شوند. چنانچه پیسی الگوی تکه‌ای یا کانونی داشته باشد، عموما به یک ناحیه از یک سمت از بدن محدود می شود. پیشرفت بیماری در بسیاری از موارد حدود یک سال ادامه دارد و پس از آن متوقف می شود. به علاوه پیشرفت ویتیلیگوی کانونی آهسته ‌تر از نوع کلی است. غیرتکه ‌ای یا کلی: لکه ‌های سفید رنگی در هر دو سمت بدن به صورت متقارن منتشر می شود. الگوی منتشر شایع‌ ترین نوع ویتیلیگو است و می تواند بر سلول های رنگدانه های هر نقطه از بدن اثر بگذارد. این نوع برص غالبا به دفعات در طول زندگی بیمار شروع و متوقف می شود. هیچ راهی وجود ندارد که بتوان سرعت، زمان یا احتمال ایجاد لکه‌ها را تعیین کرد. معمولا افراد مبتلا به ویتیلیگو اول از همه به لکه های سفید (پیگمانتاسیون) روی پوستشان توجه می کنند. این لکه ها بیشتر از همه در مناطق در معرض نور از قبیل دست ها، پاها و بازوها، صورت و لب ها شایع هستند. دیگر نقاط شایع لکه های سفید عبارتند از زیر بغل و کشاله ران، اطراف دهان و چشم، پره های بینی، ناف و نواحی تناسلی. شما می توانید با حضور در کلینیک دانش از کم و کیف درمان ضایعات ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) با لیزر در اصفهان با خبر شوید و در نهایت جلسات درمانی خود را آغاز کنید.


کلینیک دانش

روش های تشخیص ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) در اصفهان

ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) با لیزر در اصفهان معمولا به یکی از سه الگوی ذکر شده ظاهر می شود. در یک الگو (الگوی کانونی) ناحیه بدون رنگدانه به یک یا تعداد معدودی ناحیه محدود می شود. بعضی افراد نواحی بدون رنگدانه را در یک سمت بدن خود دارند (الگوی سگمنتال). اما در بیشتر افراد مبتلا به ویتیلیگو نواحی فاقد رنگدانه در قسمتهای مختلف بدن بوجود می آید (الگوی ژنرالیزه). علاوه بر لکه های سفید روی پوست، ممکنست افراد مبتلا به ویتیلیگو سفید شدن زودرس موهای سر، ابروها و ریش را داشته باشند. افراد با پوست تیره ممکنست متوجه فقدان رنگ در ناحیه ای در داخل دهانشان بشوند. در برخی افراد لکه های فاقد رنگ گسترش نمی یابد ولی این اختلال معمولا پیشرونده است و به مرور زمان این لکه های سفید به دیگر نواحی بدن گسترش می یابند. در بعضی افراد ویتیلیگو به آهستگی طی چند سال گسترش می یابد و در برخی دیگر انتشار سریعا رخ می دهد. برخی افراد گزارش کرده اند که متعاقب دوره هایی از استرس فیزیکی یا روحی لکه های فاقد رنگدانه اضافه شده است. اگر پزشک به بیماری ویتیلیگو در شخص مشکوک شد، از او در مورد تاریخچه بیماری اش سوال می کند. نکات مهم در یک تاریخچه پزشکی، سابقه خانوادگی ویتیلیگو، بثورات، آفتاب سوختگی یا ضربه های پوست در محل ضایعه فعلی حدود دو تا سه ماه قبل از شروع فقدان رنگدانه، استرس یا بیماری جسمی و سفید شدن زودرس موها قبل از سی و پنج سالگی می باشند. علاوه بر این ها لازم است پزشک بداند که آیا بیمار یا فردی از خانواده اش مبتلا به بیماری اتوایمون بوده اند یا حساسیت شدید نسبت به آفتاب داشته اند یا نه. پزشک بیمار را برای رد کردن بیماری های دیگر معاینه می کند. ممکن است پزشک از محل پوست گرفتار نمونه برداری کند و یا برای بررسی شمارش سلول های خونی و عملکرد تیروئید، از خون نمونه گیری کند. در برخی بیماران ممکنست معاینه چشم از نظر التهاب برخی قسمت ها (Uvitis) توصیه شود. یک تست خون از لحاظ وجود ANA ممکن است انجام شود که به تشخیص وجود دیگر بیماری های اتوایمون کمک کند. روش های درمانی بیماری ویتیلیگو هدف از درمان لک و پیس یا ویتیلیگو بازگرداندن عملکرد پوست و بهبود بخشیدن به ظاهر بیمار می باشد . درمان ویتیلیگو زمان طولانی می طلبد شش الی هجده ماه. درمان انتخابی بستگی به تعداد لکه های سفید و نحوه توزیع آن ها روی بدن و نیز انتخاب بیمار دارد. بیماران به اشکال مختلف به درمان پاسخ می دهند و یک درمان معین برای تمامی بیماران توصیه نمی شود. انتخاب های درمانی متداول ویتیلیگو شامل درمان طبی، جراحی و درمآن های کمکی می باشند. راه کارهای گفته شده در تشخیص ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) با لیزر در اصفهان موثر خواهند بود. معاینه بالینی: پزشک معاینه بالینی انجام می‌دهد، پرونده پزشکی بیمار را بررسی می کند و دستور آزمایش‌های مختلف را می‌دهد. حتماً هر گونه اتفاقی، مانند آفتاب سوختگی جدید، سفید شدن زودرس موها یا ابتلا به بیماری های خودایمنی، را که ممکن است موجب ایجاد لک و پیس شده باشد، به پزشک معالج خود اطلاع دهید. همچنین اگر فردی در خانواده‌تان به ویتیلیگو یا دیگر بیماری های پوستی مبتلا است، پزشک را از این موضوع مطلع کنید. استفاده از لامپ ماوراءبنفش: پزشک لکه‌های ویتیلیگو را زیر نور ماوراءبنفش بررسی می کند. لامپ ماوراءبنفش در تشخیص تفاوت‌های بین برص و دیگر عارضه‌های پوستی به پزشک کمک می کند. نمونه برداری: گاهی اوقات پزشک لازم می‌داند که عمل نمونه برداری (بیوپسی) را انجام دهد و از پوست نمونه بگیرد. آزمایشگاه نمونه پوست را بررسی می کند تا مشخص شود که آیا هنوز سلول های تولید کننده رنگدانه در این بخش از بدن وجود دارد یا خیر. آزمایش خون به منظور تشخیص دادن مشکلات دیگری، مانند ناراحتی‌های تیروئید، دیابت یا کم‌خونی انجام می شود که ممکن است بیمار همزمان با ویتیلیگو به آن ها نیز مبتلا باشد. کلینیک دانش بهترین مرکز درمان ضایعات ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) با لیزر در اصفهان محسوب می شود. کافی است با مراجعه به این مرکز، این موضوع را از نزدیک لمس کنید.


کلینیک دانش

انواع مختلف ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) در اصفهان

بسته به نوع آن، ویتیلیگو ممکن است بر نواحی مختلفی از بدن فرد مبتلا تأثیر بگذارد: تقریبا تمامی سطوح پوست: در این نوع که ویتیلیگوی جهانی نامیده می شود، تغییر رنگ تقریبا در تمام سطوح پوست رخ می دهد. بسیاری از اعضای بدن: در این نوع متداول که ویتیلیگو تعمیم یافته نامیده می شود، تکه های تغییر رنگ یافته اغلب بر روی اعضای بدن مربوطه (به طور متقارن) به طور مشابه رشد می کنند. فقط یک طرف یا بخشی از بدن: این نوع، ویتیلیگو سگمنتال نامیده می شود، معمولا در سنین جوانی اتفاق می افتد، برای یک یا دو سال پیشرفت کرده و سپس متوقف می شود. یک یا فقط چند قسمت از بدن: به این نوع ویتیلیگو موضعی (کانونی) گفته می شود. صورت و دست ها: در این نوع که ویتیلیگو آکروفاسیال نامیده می شود، پوست آسیب دیده در صورت و دست ها و اطراف بدن مانند چشم، بینی و گوش دیده می شود. پیش بینی چگونگی پیشرفت بیماری دشوار است. گاهی اوقات لکه ها بدون درمان متوقف می شوند. در بیشتر موارد، از دست رفتگی رنگدانه ها گسترش می یابد و در نهایت بیشتر پوست شما را درگیر می کند. گاهی اوقات، پوست رنگ خود را باز می یابد. درمان ضایعات ویتیلیگو (لک و پیس - پیسی) با لیزر در اصفهان را با کلینیک دانش تجربه کنید.

مشاوره رایگان

اگر به دنبال رزرو نوبت برای دریافت خدمات درمانی پوست و مو، زیبایی پوست و مو و لاغری هستید
می توانید ثبت درخواست نموده و با مشاوره رایگان ما با خیالی آسوده نوبت خود را رزرو نمایید.

با ثبت نظرات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری رسانید