advertise

درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان

درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان - کلینیک دانش

درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان چیست

لیزر جای سوختگی در اصفهان یکی از راه ‌های مؤثر درمان است که نگرانی بابت ترمیم پوست را به طور کامل از بین می ‌برد. پوست یکی از مهم ‌ترین عوامل زیبایی و جز اولین موادری است که در ظاهر و اندام شما جلب ‌توجه می کند. طراوت و سالم بودن پوست، زیبایی را چند برابر نشان خواهد داد و اعتماد به‌ نفس شما را بالا خواهد برد. به‌ دلیل همین اهمیت، پوست توانایی بازسازی و ترمیم خود را دارد و با تولید سلول ‌های جدید در برابر هرگونه آسیبی از زیبایی و جلوه خود محافظت می کند، اما همه صدماتی که به پوست وارد می شوند مانند جراحت سوختگی به طور کامل برطرف نمی شوند. ممکن است اسکار یا همان جوشگاه که به محل جوش خوردن صدمات پوستی می ‌گویند، روی پوست شما ماندگار شوند و به ترمیم جای سوختگی با لیزر در اصفهان نیاز پیدا کنید. جراحت سوختگی علاوه ‌بر جوشگاهی که روی پوست شما به‌جا می‌گ ذارد، ممکن است برخی از توانایی ‌های عضلانی و مفاصل شما یا حتی اعصاب، ماهیچه‌ ها و رگ‌ های خونی زیر پوست را هم گرفتار کند. به‌همین دلیل بهتر است اطلاعات کاملی در مورد رفع جای سوختگی با لیزر در اصفهان داشته باشید. با استفاده از درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر می توان اقدام به ترمیم پوست بلافاصله بعد از جراحی به منظور ایجاد تغییرات مثبت در روند فیزیولوژی ترمیم زخم و تغییر مسیر نسبی پدیده ترمیم به سوی بازسازی بافتی و ایجاد حداقل اسکار، نمود. به نظر می رسد استفاده از انرژی حرارتی لیزر در مراحل اولیه روند ترمیم زخم متعاقب برش پوستی، سبب ایجاد تغییرات اساسی در روند ترمیم می شود. رفع جای زخم و بخیه با لیزر در اصفهان یکی از راه های درمانی برای از بین بردن جای اسکار، زخم و بخیه است. در این روش با استفاده از پرتوهای متمرکز شده نور می توان تغییرات زیادی در پوست اعمال کرد. جای زخم ممکن است بر اثر عوامل مختلفی مانند آسیب در تصادف، پارگی با ابزار های مختلف، جای بخیه و برش در عمل جراحی، سوختگی و غیره ایجاد شود. این زخم ها اگر در قسمت های بیرونی بدن مانند صورت و یا دست ها باشند ممکن است برای فرد آزار دهنده شود. بنابراین رفع آن ها می تواند به زیبایی و اعتماد به نفس فرد کمک کند. همه این زخم ها با شیوه درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر قابل درمان بوده و تا حد زیادی بهبود می یابند. لکه های ناشی از بیماری های مختلف و همچنین افزایش سن نیز با این روش قابل درمان هستند. در تعریف و بیان چیستی درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر باید گفت لیزر در واقع دسته ای از پرتوهای نوری است که به صورت متمرکز به یا نقطه در سطح پوست تابیده می شوند. این پرتوهای نوری به دلیل تمرکز بالا دارای انرژی بسیاری هستند که می تواند باعث ایجاد گرما در ناحیه تحت تابش گردد.

کلینیک دانش

کلینیک دانش

 هنگامی که نور لیزر به نواحی مانند جای زخم و بخیه، نواحی دارای اسکار و غیره تابیده می شود، گرما ایجاد در آن ناحیه موجب تحریک سلولی شده و خون رسانی به آن قسمت را افزایش می دهند. با افزایش گرما و حرارت، موادی که برای بازسازی سلول ها و بافت های آسیب دیده مورد نیاز است، تولید شده و شروع به بازسازی بافت مورد نظر می کند. در طی چندین بار لیزر پوست، به مرور بافت دچار بازسازی شده و حالتی صیقلی و صاف پیدا می کند. در واقع اسکار و سطح ناصاف پوست تا حد زیادی از بین می رود. نکته مورد در رفع جای زخم و بخیه با لیزر این است که نتیجه بخشی این روش بسته به شدت جراحت و اسکار موجود در بافت دارد. در زخم هایی که عمیق هستند و یا دارای برآمدگی و تغییر رنگ بسیار است، نتیجه درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان نیز متفاوت است و می تواند تا حد معینی بهبودی را حاصل کند. اما در زخم ها و اسکار نه چندان شدید و سطحی درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان تا حد زیادی می تواند موثر واقع گردد. رفع جای زخم و بخیه با لیزر در اصفهان به عنوان یک عمل سرپایی شناخته می شود و نیاز به بیهوشی و بستری شدن در درمانگاه یا بیمارستان ندارد. همچنین برای کاهش درد از بی حسی موضعی استفاده می شود. عملکرد درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر چگونه خواهید بود. کلینیک دانش به این پرسش پاسخ مناسبی داده است. یکی از راه های بهبود وضعیت آثار سوختگی لیزر درمانی است. این روش هم برای کودکان و هم بزرگ سالانی که دچار سوختگی شده اند، استفاده می شود. زمانی که بافتی آسیب ببیند، برای بهبود نیازمند گذر زمان است. اگر چه سوختگی هم مثل هر نوع دیگری از التیام بافت ها، به مرور بهبود می یابد اما اثر آن از بین نمی رود. به محل جوش خوردن زخم‌ ها، که در اثر سوختگی، تصادف یا غیره ایجاد می شوند، جوشگاه گفته می شود. پس از التیام سوختگی بافت جوشگاه یا اسکار ضخیم می شود و محو کردن آن کار سختی خواهد بود. از این رو اکثر روش های از بین بردن جای سوختگی، مثل ماساژ تهاجمی اسکار و غیره، نتیجه دائمی نداشته و پس از گذشت مدتی مجددا اسکار ضخیم باز می گردد. زمان مناسب اقدام برای درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان چه زمانی است، دیگر پرسش مهم قابل طرح در این بخش می باشد. درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان وقتی که جوشگاه یا اسکار سطح متوسطی دارد، پیشنهاد می شود. اگر زخم، جای بخیه و به‌طورکلی اسکار خیلی عمیق باشد، روش ‌های درمانی نظیر جراحی مورد نیاز است. هم چنین بعد از ترمیم با لیزر در اصفهان باید طبق توصیه‌ های پزشک از پوست مراقبت کنید تا عوارض لیزر را به صفر برسانید. توصیه می کنیم در این خصوص حتما با مشاورین کلینیک دانش، مشورت کنید و نظر تخصصی ایشان را جویا شوید.

درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان چگونه است

چگونگی درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان برای بسیاری از مخاطبان به یک پرسش متداول بدل شده است. لذا تصمیم گرفتیم در این بخش به آن بپردازیم. درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان جز عمل های سرپایی محسوب می شود. شیوه عمل به این صورت است که ازجانب دستگاه لیزر به پوست پرتو تابانده می شود و پوست در واکنش به آن به رشد بافت های جدید و جایگزینی آن ها با بافت های اسکار تحریک می شود، به همین ترتیب لایه جدیدی از پوست تشکیل می گردد. اکثر مراجعه کنندگان، معمولا با چهار جلسه نتیجه خوبی می گیرند. پیش از درمان، به مراجعین دارو های بی حسی تزریق می شود. تعداد جلسات درمان و نتایج آن بستگی زیادی به شرایط مراجعه کننده دارد. برای دریافت مشاوره آنلاین یا تلفنی راجع به لیزر پوست از طریق گزینه دریافت مشاوره اقدام کنید. در حین مشاوره آنلاین شما می توانید مدارک و عکس های خود را برای پزشک ارسال کنید. اجازه دهید ابعاد بیشتری را از درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان برایتان باز کنیم. کلینیک دانش خود را ملزم به اطلاع رسانی درست در این زمینه می داند. بیهوشی های امروزی از احساس درد بیمار جلوگیری می کند. این درمان ها دوره ریکاوری واحیاء سریع تری برای بیمار دارد. درمان با این لیزر تاثیری را که لیزر کامل بر روی پوست ایجاد می کند ندارند. بیمار معمولا قرمزی و تاول های کمتری روی پوست خود دارد که بعد از چند روز ناپدید می شود. احتمالا شما به سه یا چهار دوره درمان با حداقل یک هفته فاصله نیاز دارید. درحالیکه بعضی درمان ها فورا نتیجه بخش هستند اما شما به چند ماه انتظار نیاز دارید تانتیجه واقعی را مشاهده کنید. متخصص پوست از لیزر با اشعه مادون قرمز برای حرارت دادن قسمت های داخلی پوست که قابل لمس نیستند استفاده می کند. تحریک شدن کلوژن ها برای رشد و سلول های ساخته شده جدید و تازه جایگزین سلول های مرده وآسیب دیده می شوند. یکی از نقاط قوت این روش برای رفع جای سوختگی و جای بخیه در اصفهان زمان می باشد. بیمار احتیاج به زمان برای ریکاوری و احیا ندارد و زمان کمتری در مطب پزشک حدود پانزده تا سی دقیقه برای انجام این عمل نیاز می باشد و از نقاط ضعف این جراحی این است که این عمل کمی دردناک است اما وقتی لیزر انجام شد با استفاده از یک اسپری خنک کننده روی قسمت های لیزرشده از درد آن قسمت کاسته خواهد شد. به دلیل اینکه لیزر درمانی در اصفهان در عمق پوست شما انجام شده ماه ها به طول می انجامد تا نتیجه را مشاهده کنید. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه، با ما تماس بگیرید. کلینیک دانش، متخصص درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان می باشد.


آشنایی با انواع اسکار بخیه، زخم و سوختگی در اصفهان

برای آنکه دقیقا با مبحث درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان آشنا شوید، لازم است انواع اسکار بخیه، زخم و سوختگی را بشناسید. با ما همراه باشید تا کنه و بنه این ماجرا را از هم بشکافیم. اسکار زخم، سوختگی یا بخیه ممکن است به اشکال زیر دیده شود:


اسکار منقبض شده؛ وقتی پوست شما دچار سوختگی می شود، جای زخم ایجاد شده با عنوان اسکار منقبض شده شناخته می شود. اسکار های منقبض شده زمانی ایجاد می شود که پوست برای حفاظت از ناحیه ی آسیب دیده بسته می شود در موارد سوختگی حاد اسکار های منقبض شده می توانند تحرک را محدود کنند و اعصاب و ماهیچه های در زیر محل قرار گرفته را تحت تاثیر قرار دهند. اسکارهای هایپوتروفیک یا بزرگ شده، قرمز رنگ هستند و اندکی روی سطح پوست برآمدگی ایجاد می کنند.

کلینیک دانش

کلینیک دانش

اسکار های هایپرتروفیک و کلوییدها (گوشت اضافه)؛ اسکارهای هیپرتروفیک و کلوییدها اختلالات ناشی از رشد بیش از حد بافت فیبروز می باشد که با تجمع کلاژن و اجزای ماتریکس سلولی همراه است. این اسکار‌ها به‌ دلیل التیام غیر طبیعی زخم به ‌وجود می ‌آید که ممکن است پس از صدمات پوستی ناشی از جراحی، تروما، سوختگی و غیره بروز کنند. آن ها ممکن است تأثیر زیادی بر روی زندگی بیماران داشته باشند. اسکارهای هیپرتروفیک و کلوییدها علاوه‌ بر مشکلات زیبایی آن هانند موجب اختلال عملکردی به‌ دلیل جمع‌ شدگی بافت و احساس خارش شوند. در حال حاضر تحقیقات زیادی در زمینه‌ ی پیشگیری یا درمان اسکار‌ها در حال انجام است.


انواع سوختگی پوست در اصفهان و دلیل آن

سوختگی ‌های پوست دلایل زیادی دارند. از مهم ‌ترین آن ها سوختگی براثر مواد شیمیایی، وسایل و جریانات الکتریکی اشاره کرد. همچنین سوختگی به دلایل حرارتی، نورانی و تشعشعی مثل آتش‌ سوزی، مایعات در حال جوش، نور شدید خورشید و استفاده از دستگاه‌ های لیزر موهای زائد نیز اتفاق می ‌افتد. بهتر است قبل از هر تصمیم و اقدامی برای لیزر در اصفهان، درجه ‌بندی و گرید سوختگی خود را بشناسید. به ‌طور کلی سوختگی‌ های پوست به سه دسته درجه ، درجه ۲ و درجه ۳ تقسیم می شوند که در ادامه هرکدام را به طور مختصر توضیح می ‌دهیم.


سوختگی درجه ۱ یا سطحی؛ سوختگی درجه یک با قرمز شدن پوست همراه است که معمولا پس از بهبود، اثری از آن بر روی بدن شما نخواهد ماند. شما در این نوع سوختگی درد زیادی احساس نمی کنید و پوست نیز تاول نخواهد نزد. سوختگی درجه اول به‌راحتی با پماد قابل ‌درمان است و فقط پوست شما در مقابل لمس کردن حساس می شود. اگر فقط پوستتان قرمز شود و دردی را احساس نکنید و تاولی هم نزند، سوختگی درجه اول است و در عرض یک هفته بدون بر جای گذاشتن جای زخم از بین می رود. در این نوع سوختگی فقط لایه خارجی پوست (اپیدرم) درگیر می شود که بسیار سطحی بوده و خفیف ترین نوع سوختگی است و این نوع سوختگی را می توان با پماد سوختگی درمان نمود. در ظاهر سوختگی درجه ۱ حرارت پوست کمی زیاد شده و حساس به لمس کردن می شود و با فشار انگشت روی قسمت سوخته بطور موقت آن قسمت سفید می شود. در این نوع سوختگی در عرض چند روز بدون ایجاد اسکار و با ریختن پوست از روی محل سوختگی، عارضه بهبود می‌ یابد و درمان می شود.


سوختگی درجه ۲ یا عمیق پوستی؛ این نوع سوختگی به لایه خارجی پوست (اپیدرم) آسیب می ‌زند. این آسیب، سطحی است و بافت‌ های زیرین را درگیر نمی کند. تاول، متورم شدن، درد شدید و ترشح مایع موضعی از علائم سوختگی درجه ‌دو است که درمان آن چیزی در حدود سه هفته زمان می ‌برد. همچنین آن ها برای ترمیم پوست با لیزر به مراکز درمانی مراجعه کرد. در این نوع سوختگی امکان عفونت نیز وجود دارد. سوختگی درجه ۲ از نوع اول شدید تر است. این سوختگی درجه متوسطی دارد و به اپیدرم و قسمتی از درم آسیب می ‌رساند. با این وجود بافت های زیر آن ها را مبتلا نمی کند، در این نوع از سوختگی پوست تاول می زند و متورم شده و درد زیادی دارد و مایعی از آن قسمت ترشح می کند. در ظاهر این سوختگی قرمزی و تاول شدیدتر شده و شکاف های کوچک در اپیدرم و تاول های بزرگ پر از مایع پدید می آید و چون پلاسما و مایع بافتی ایجاد شده و پوست برآمده می شود تا دو روز احتمال ایجاد تاول وجود دارد و بهبودی آن حداقل سه هفته زمان می برد. اگر سوختگی درجه دو بطور مناسب درمان و مراقبت شود، خود به خود بهبود یافته و جای آن بسیار اندک می ماند. در این نوع سوختگی امکان عفونت زخم سوختگی وجود دارد که باید از این نظر مراقبت شود. در این نوع سوختگی نیز از پماد سوختگی استفاده شده و بعد از بهبود برای ترمیم جای سوختگی از لیزر استفاده می شود.


سوختگی درجه ۳ یا ضخامت کامل؛ رنگ پوستی که به درجه سوم سوختگی می ‌رسد زرد، قهوه‌ای، سفید مرواریدی و گاهی اوقات سیاه است. سوختگی درجه سه دردی ندارد، زیرا اعصاب را از بین می ‌برد و به همه ضخامت (اپیدرم و درم) و بافت‌ های زیرپوستی (ماهیچه، استخوان و چربی) آسیب ‌های سختی می ‌زند. در مواقعی که سوختگی درجه سوم اتفاق می‌افتد باید در اولین فرصت به بیمارستان مراجعه کرد. در ضمن احتمال بروز عفونت در این سوختگی بسیار زیاد است. باید گوشت اضافه، جای بد شکل زخم، تغییر شکل و رنگ پوست و محدودیت‌ های حرکتی به ‌دلیل جوشگاه‌ های نامناسب پوست را از بدترین عوارض سوختگی درجه ۳ برشمرد. در سوختگی درجه سه تمام ضخامت پوست (کل اپیدرم و درم) آسیب دیده و شاید تخریب عمیق تر شده و بافت های زیرین پوست (چربی، ماهیچه و استخوان) را نیز درگیر کند. به علت از بین رفتن اعصاب زیر جلدی بیمار دردی احساس نمی کند، بجز مواردی که در اطراف سوختگی درجه سه، مناطقی از سوختگی درجه دو نیز وجود داشته باشد. در این نوع سوختگی شدید باید سریعا بیمار به بیمارستان منتقل شود. در ظاهر این سوختگی، پوست سوخته، سفید مرواریدی یا زرد و قهوه ای و بعضی مواقع سیاه است. اسکار خشک و سخت است و به علت از بین رفتن اعصاب پوست هیچ حسی نداشته و دردی ندارد. احتمال عفونت در این نوع سوختگی بسیار زیاد است. سوختگی های درجه ۳ عوارض مختلفی دارند که عبارتند از: جراحت کلوید یا گوشت اضافه می باشد که با اتصالات غیرطبیعی به نواحی اطرافشان محدودیت های حرکتی ایجاد می کنند. فرورفتگی و تغییر رنگ پوست از دیگر عوارض سوختگی هستند. در بعضی سوختگی ها افراد به علت چسبندگی های حاصل از اسکارهای سوختگی دچار محدودیت حرکتی می شوند.

درمان اسکار جراحی و سوختگی با انواع لیزر در اصفهان

سلول های پوست به ویژه در سنین پایین تر، قابلیت ترمیم بالایی دارند. هر جراحتی که در پوست ایجاد می شود، به مرور زمان با جایگزینی سلول های جدید ترمیم خواهد شد با این وجود گاهی بازسازی پوست به اسکار می ‌انجامد که بستگی به عمق و شدت جراحات وارده بر پوست و قابلیت های بدنی فرد دارد. در ادامه انواع لیزر درمانی در اصفهان را به عنوان یکی از بهترین روش های درمان جای زخم، بخیه و سوختگی معرفی خواهیم نمود. پوست انسان از لایه های مختلفی تشکیل شده است که دو قسمت بالایی آن به ترتیب درم و اپیدرم نام دارند. لایه درم پوست از چربی ‌ها، عروق و اعصاب تشکیل شده است. اپیدرم که قسمت بالایی پوست می باشد از سلول های مرده پوست تشکیل شده که این سلول ها روزانه به تعداد سیصد هزار تا از سطح پوست می ‌ریزند و سلول های تازه که توسط درم تولید شده ‌اند؛ جایگزین آن ها می شوند. بر اساس این فرآیند، معمولا اگر پوست شما دچار آسیب شود، به مرور زمان و با ریزش سلول های قدیمی و جایگزینی سلول ‌های جدید، آسیب بهبود یافته و مرتفع می ‌گردد. اما در بعضی از مواقع عمق جراحت و آسیب دیدگی زیاد می باشد و اسکار ناشی از آن به راحتی بهبود نمی ‌یابد؛ و ممکن است پوست در آن ناحیه در معرض دید بوده و در زیبایی تاثیر منفی بگذارد. برای از بین بردن اسکار ناشی از زخم، جای بخیه و سوختگی در اصفهان، روش های درمانی متفاوتی وجود دارد. البته انتخاب نوع درمان توسط پزشک متخصص پوست، بسته به نوع و محل ضایعه و شدت جراحات انجام می شود. در ارتباط با سوختگی ‌ها، نکته مهم در انتخاب روش درمان، درجه سوختگی و گرید آن است؛ به این جهت که سوختگی ‌های مختلف تاثیرات متفاوتی از نظر عمق جراحت وارده روی پوست دارند. حالا که با چند مورد از سوختگی ‌ها آشنا شدید بهتر است انواع لیزردرمانی در اصفهان را نیز بشناسید. تا در این مواقع دقیقا بدانید برای رفع جای سوختگی با لیزر کدام نوع برای شما مناسب است. این موضوع اساسا به نظر و تشخیص پزشک و کلینیکی که به آن مراجعه می کنید، مرتبط است. به طور قطع همکاران ما در کلینیک دانش شما را در انتخاب بهترین راه درمان اسکار جراحی و سوختگی با انواع لیزر در اصفهان یاری خواهند کرد.


رفع جای سوختگی و جای بخیه و جای زخم بوسیله لیزر در اصفهان؛ خیلی متفاوت از عمل جراحی، درمان و از بین بردن جای سوختگی زخم و بخیه، از پالس های کوتاه نورلیزر میکروفاین micro-fine استفاده می کند تا به لایه های زیرین پوست نفوذ کند و ساختارهای پشتیبان آن را درمان کند. سپس روند طبیعی درمان بدن شروع می شود و بافت های کهنه وآسیب دیده را نابود می کند و بافت های تازه می سازد. تولید کلوژن و الاستین یکی از مراحل ساخت توسط پوست های طبیعی می باشد. درمان آن بسیار سریع وساده می باشد و برای کسانی که مایل هستند روند درمان آن ها با سرعت انجام شود بسیار گزینه مناسبی می باشد. برنامه درمان، رفع و ترمیم جای سوختگی و رفع لکه سوختگی خود را دریافت کنید. یک فرد متخصص را پیداکنید و از او درمان جای زخم و جای بخیه بوسیله لیزر را سوال کنید.  لیزر با روش های بسیار پیشرفته و با انواع مختلف می تواند جای هرگونه زخم و بخیه را کاملا ازبین ببرد.امروزه تکنولوژی های بسیار پیشرفته می تواند هرگونه جراحتی را بر روی پوست ازبین ببرد.

کلینیک دانش

کلینیک دانش

  درمان سوختگی و جای بخیه بوسیله لیزر یکی از رایج ترین عمل ها است که در مطب ها وکلینیک های زیبایی انجام می شود. بوسیله لیزر جای سوختگی و جای بخیه بر روی پوست ازبین می رود البته این بستگی به نوع شدت آن جراحت دارد. ترمیم پوست بوسیله لیزر؛ می دانید که ترمیم و جوان شدن پوست شما بوسیله لیزر، وانجام بخار بوسیله لیزر و اسابریشن as abrasion کردن می تواند چین و چروک ها را کاهش دهد و جای جراحت ها و لکه های پوستی را هم از بین ببرد. تکنولوژی های جدیدتر لیزر، به پزشک کمک می کند تا بتواند کنترل خوبی از ترمیم پوست بوسیله لیزر داشته باشد. مخصوصا برای نواحی بسیار ظریف وحساس استفاده می شود. ترمیم پوست بوسیله لیزر می تواند عیب های کوچک پوست را برطرف کند مانند: ازبین بردن جای آکنه ، آبله مرغان و جای بخیه (اسکار) آفتاب سوختگی های پوستی لکه هایی که براثر کمبود کم کاری کبد روی پوست ایجاد. می شود بهبود عیب های پوستی شما مانند رفع تن زردی یا خاکستری پوست از بین بردن زگیل لکه های مادر زادی ازبین بردن روغنی روی دماغ.


لیزر ترمیم جای زخم قدیمی؛ در اینگونه درمان ها، متخصصین زیبایی از قدرت بالای اشعه لیزر برای ازبین بردن لایه های بالایی پوست که آسیب دیده هستند و ترمیم جای زخم قدیمی استفاده می کنند. لیزر هم چنین به لایه های میانی پوست هم نفوذ کند و پوست را صاف و نازک می کند. این عمل درحدود یک یا دو ساعت در کلینیک های زیبایی انجام می شود و بعد از آن بیمار می تواند به خانه برود. عینک های ایمنی می تواند از نفوذ نورهای روشن به چشمان شما جلوگیری کند. بی حسی های موضعی برای کاهش درد بسیارمناسب است شما کاملا بیهوش نیستید اما قسمتی که قرار است لیزرشود بی حس می شود. متخصص زیبایی لیزر را شبیه به یک چوبدستی در دست برای از بین بردن سلول های پوستی روی پوست حرکت می دهد. هر حرکت لیزر روی پوست تعداد زیادی سلول را از بین می برد. 

کلینیک دانش

کلینیک دانش

لیزر بخیه صورت؛ این درمان لیزری دقیق که از اشعه های نوری کوچک برای نفوذ به عمق پوست استفاده می شود . این لیزر دوازده یا حتی صدها سوراخ می کروسکوپی بسیار ریزی را برروی پوست ایجاد می شود تا سلول های پوستی از بین برود و پوست سالم را احاطه می کند. این سوراخ ها کمک کند تا سلول های مرده پوست را بشکند درحالیکه کلوژن ها را در سطوح عمیق پوست تحریک کند. پوست سالم احاطه شده کمک می کند تا درمان پوست به وسیله لیزر به سرعت انجام شود و در نهایت سلول های نو وجدید جایگزین سلول های مرده شوند. رفع جای سوختگی با لیزر برای زخم‌های کهنه و قدیمی؛ دلیل تردید بسیاری از کسانی که برای لیزر به مراکز درمانی و کلینیک‌های زیبایی مراجعه نمی کنند، قدیمی بودن و کهنگی جای سوختگی و زخم پوست آن ها است. این تصور که لیزر جای سوختگی قدیمی را از بین نمی ‌برد و برای زخم ‌های کهنه کار از کار گذشته، این طرز فکر کاملا اشتباه است. اشعه لیزر با نفوذ به لایه ‌های میانی پوست و از بین‌ب ردن سلول‌ های آسیب ‌دیده در زمان نسبتا کوتاهی در حدود دو تا چند ساعت با رفع این سلول ‌های قدیمی منجر به تشکیل لایه جدیدی از پوست می شوند. به‌همین دلیل شاید بتوان لیزر را به‌عنوان تنها روش تضمینی و مؤثر نام برد. برای مشاهده نتیجه قطعی و قابل ‌قبول لیزر پوست، تنها به چند جلسه درمانی و احتمالا دو تا چند ماه انتظار نیاز دارید. لازم به یادآوری است که برای استفاده از لیزر در بیشتر مواقع نیازی به بیهوشی نیست و از بی‌حسی‌ های موضعی استفاده می شود. 


لیزر فرکشنال (دی‌اکسیدکربن) co۲؛ لیزرها انواع مختلفی دارند، یکی از آن ها، لیزر Co۲ فرکشنال است. این روش غیر تهاجمی بوده به این معنی که دارای قابلیت کندن بافت را ندارند و برای محو کردن جای سوختگی است. با انجام این روش درمانی بافت اسکار تجزیه می شود تا پوست، ظاهری صاف تر و نرم تر پیدا کند. لیزر فرکشنال یکی از بهترین و مؤثرترین لیزرها برای ترمیم جای سوختگی با لیزر است که جای آن بر روی پوست و بخیه را در هر دو سطح عمیق و باریک برای همیشه درمان می کند. این لیزر از روش غیرتهاجمی برای لایه برداری پوست استفاده می کند و بعد از آن اثری از زخم و خون‌ریزی نخواهید دید. دوره نقاهت بسیار کوتاه لیزر دی‌اکسیدکربن از مزایای ویژه آن است. مزیت های درمان جای سوختگی با لیزر Co۲ فرکشنال: پزشک با استفاده از لیزر درمانی با لیزر دی اکسید کربن فرکشنال، به شکل موثری اسکار های شدید، چه کهنه و چه تازه از جمله جای زخم هایی که درست التیام نیافته اند و درمان آن ها بسیار مشکل است (مثل اسکار هایپرتروفیک) را درمان می کند. لیزر فرکشنال با بازگرداندن عملکرد طبیعی به پوست کمک کرده و درد را کاهش می دهد و زیبایی را به پوست بر می گرداند. همچنین فرآیند التیام یافتن پوست بسیار سریع تر از جراحی ترمیم اسکار (روش درمانی دیگر) پیش می رود و فرد می تواند اندکی پس از آن، به فعالیت های روزمره باز گردد. معمولا بیماران شش ماه تا یک سال پس از جراحت، برای لیزر درمانی تحت معاینه قرار می گیرند، اما هر زمانی می توان این درمان را انجام داد. لیزر اربیوم YAG؛ این لیزر نسبت به نوع قبلی توان کمتری دارد و برای رفع جای سوختگی و بخیه سطحی به‌کار می ‌رود. برای لیزر جای سوختگی با اربیوم به بی‌حسی کمی نیاز است و نهایتا بیمار طی یک هفته تا ده روز بهبود می ‌یابد. این لیزر با واردکردن آسیب به اپیدرم، پوست را مجبور به ساخت کلاژن و بازسازی خود می کند. لیزر پالس شدید نور یا IPL؛ این نوع لیزر با تابش پرتوهای نور به پوست و محل سوختگی نسبت به دیگر روش ‌ها قدرتمندتر است. برای این روش از یک دستگاه دستی تابش استفاده می شود. تابش نور شدید، رگ ‌های خونی را فشرده و کوچک می کند و طی دو تا سه جلسه درمانی جای زخم را از بین می ‌برد. ممکن است اطراف ناحیه ‌ای که تحت تابش نور قرار می‌ گیرد دچار کمی کبودی شود که نهایتا چند روز بعد از بین خواهد رفت.


عوارض جانبی و مراقبت های بعد از درمان اسکار جراحی و سوختگی با لیزر در اصفهان

دستور العمل ‌های لازم برای مراقبت از پوست، قبل و بعد از لیزردرمانی توسط پزشک تجویز می شود و شما باید برای به ‌حداقل ‌رساندن عوارض لیزر که کاملا هم طبیعی و زودگذر هستند، این توصیه‌ ها را به طور کامل رعایت کنید. نور آفتاب یکی از مواردی است که باید پوست خود را قبل و بعد از لیزر از آن در امان نگه دارید. قرمزی پوست، متورم شدن، خارش و بروز زخم یا زخم ‌های جدید از جمله عوارض جانبی است که لیزردرمانی به‌همراه دارد. بروز این عوارض و مشاهده آن ها توسط شما نباید هیچ نگرانی را در شما ایجاد کند، زیرا به ‌روزترین و پیشرفته ‌ترین تحقیقات پزشکی در سراسر جهان، ایمنی و مفید بودن این درمان را تأیید می کنند. دور نقاهت این روش معمولا کمتر از ده روز می باشد و پس از آن فرد می تواند به طور کامل به فعالیت روزانه و شغلی خود بازگردد. مراقبت هایی که پس از انجام لیزر لازم است بدین شرح است. پس از انجام لیزر در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و حتما هنگام خروج از خانه از ضد افتاب در ناحیه لیزر شده استفاده کنید. برای کاهش ورم و یا درد ی توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید. اگر لیزر در نواحی صورت انجام گرفته باشد استفاده از لوازم آرایشی تا چند روز پس از لیزر ممنوع می باشد. در صورت داشتن درد پس از انجام لیزر می توانید از مسکن های بدون نسخه استفاده کنید اما فراموش نکنید که استفاده بیش از حد از مسکن هایی مانند ایبوپروفن می تواند خطر خونریزی را در صورت وجود جای زخم افزایش دهد.


هزینه جلسات لیزر برای از بین بردن جای زخم در اصفهان

جلسات لازم برای درمان با توجه به نوع پوست و اسکار باقی مانده بر روی آن تعیین می شود. نوع سوختگی و یا آثار بخیه می تواند در افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. بنابراین نمی توان یک عدد کلی به عنوان جلسات مورد نیاز برای درمان با لیزر مشخص کرد. بسته به نوع و شدت جراحت یا عارضه پوستی، پزشک می تواند تعداد این جلسات را تعیین کند. به دلیل اینکه رفع جای زخم با لیزر به عنوان یک عمل زیبایی شناخته می شود، بنابراین تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و هزینه های مربوط به آن آزاد محاسبه می گردد. هزینه درمان با لیزر نیز به تعداد جلسات، شدت عارضه و غیره بستگی دارد.

درمان ضایعات ویتیلیگو

درمان ضایعات پیگمانته

لیزر درمانی پوست

نور درمانی پوست و مو

سخن پایانی

پس از جراحاتی مانند سوختگی و زخم، یکی از بزرگ ترین مشکلات برجا ماندن آثار این آسیب ها بر پوست است. در گذشته راهی جز جراحی برای درمان اسکار ناشی از بخیه، سوختگی و زخم وجود نداشت ولی امروزه روش های غیرجراحی موثری برای رفع این عوارض انجام می شود؛ که در این صفحه از وب سایت کلینیک دانش به طور خاص لیزر جای زخم، بخیه و سوختگی پرداختیم. درمان اسکارهای ناشی از جراحات، بخصوص برش های پس از جراحی، یا قدیمی است و یا به زودی ایجاد گردیده. اسکارهای جدید نسبت به روش های درمانی پاسخ دهی مناسب تر و بهتری دارند و در مواردی هم ممکن است؛ با روش های متفاوتی انجام شوند. از لیزرهای مختلفی برای بهبود روند ترمیم زخم و پیش گیری و درمان اسکارهای هیپرتروفیک و کلوئید استفاده استفاده می شود که طی سال های اخیر مطالعات متعددی روی درمان زودرس محل برش های جراحی با استفاده از لیزر انجام شده است. جای زخم یا اسکار در صورت و بدن با روش های مختلفی قابل درمان است که انتخاب هر روش بر اساس عمق اسکار وسعت آن روی پوست میزان تیرگی آن توسط متخصص پوست صورت می‌گیرد. در رفع جای زخم، بخیه و سوختگی از روش هایی مانند لایه برداری، تزریق و جراحی اسکار استفاده می شود ولی یکی از بهترین روش ها، لیزر زخم بخیه و سوختگی است که در کلینیک دانش اصفهان با کمترین عوارض و نتایج موثر انجام می شود. کارشناسان ما در این مرکز آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص روش های درمانی جای زخم هستند. برای دریافت مشاوره یا رزرو نوبت آن می توانید با بخش پشتیبانی سایت کلینیک دانش تماس حاصل فرمایید.

با ثبت نظرات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری رسانید