advertise

PRP مو در اصفهان - پی آر پی مو در اصفهان

PRP مو در اصفهان و پی آر پی مو در اصفهان - کلینیک دانش

PRP (پی آر پی) مو در اصفهان چیست

طبق آخرین آمارها میلیون ها نفر در سراسر جهان از ریزش و کم پشتی مو رنج می برند. مطالعات نشان می دهد که فقط در ایالات متحده سی میلیون زن و پنجاه میلیون مرد از طاسی ناشی از الگو رنج می برند. با این حال، علوم پزشکی چندین گزینه نو آورانه برای درمان ترمیم مو ایجاد کرده است که یکی از آن ها درمان با پلاسمای غنی از پلاکت (PR یا در اصفهان است. PRP مو در اصفهان یک درمان ریزش مو در حال ظهور است که با تحقیقات امیدوار کننده پشتیبانی می شود و برای درمان موثر انواع ریزش مو شناخته شده است. PRP مو در اصفهان یک متد نوین و جهانی است که حاوی پروتئین های اساسی و سلول های بازساز است و می تواند بافت های آسیب دیده را هنگام تزریق بازیابی کند. برای افزایش اثربخشی ، پلاسما باید از بقیه خون و اجزای آن فیلتر شود. این عمل با استفاده از دستگاه مخصوصی که به سانتریفیوژ معروف است، PRP را از بقیه خون جدا می کند.سپس PRP فیلتر شده در یک سرنگ جمع شده و به پوست سر تزریق می شود تا رشد مو افزایش یابد. علاوه بر افزایش جریان خون در فولیکول های مو، PRP دارای پروتئین هایی است که رشد سلول را تقویت می کنند. به لطف تکنولوژی جدید، برای داشتن موهایی پرپشت ‌تر، الزاما نیازی به قرار گرفتن زیر تیغ جراحی نیست.  درمان ریزش مو به روش PRP در اصفهان یک درمان غیر جراحی جدید و هیجان ‌انگیز است که در بسیاری از افراد سبب کاهش چشمگیر ریزش مو می شود. این روش به درمان پلاسمای غنی از پلاکت نیز شناخته می شود. امکان دارد، افراد به دلیل جدید بودن این روش در استفاده از آن اندکی تردید داشته باشند اما باید گفت که PRP از دهه ‌ی هشتاد میلادی برای انواع مختلفی از درمان ها به کار گرفته‌شده است. PRP در دهه‌ ی هفتاد میلادی به وجود آمده و پس ‌از آن، سال ‌ها برای کاربردهای مختلف پزشکی به کار گرفته‌ شده است. در این روش، همانند فرایند خون‌گیری برای آزمایش ‌های آزمایشگاهی، از فرد، خون‌گرفته می شود. خون در دستگاه سانتریفیوژ قرار داده ‌شده تا گلبول ‌های قرمز از پلاسمای آن جدا شوند.

کلینیک دانش

کلینیک دانش

پلاسما بخشی از خون است که حاوی غلظت نسبتا بالایی از پلاکت ‌ها می باشد. پلاکت‌ ها موادی در خون هستند که با فشرده شدن به یکدیگر و تشکیل لخته، خون ریزی را متوقف می کنند. پزشکان، پلاسمای حاوی پلاکت ‌ها را جدا کرده، پلاکت ‌ها را فعال کرده و به نواحی مورد نظر تزریق می کنند. چندین سال است که پزشکان جهت تحریک التیام زخم و بهبود ظاهر پوست از این روش استفاده می کنند. محققان به ‌تازگی دریافته ‌اند که PRP رشد موها را نیز می ‌تواند تحریک کند. شواهد به‌دست‌آمده از مطالعات مختلف نیز بیان دارند که PRP روشی جدید و مؤثر برای درمان ریزش مو در اصفهان می باشد. فاکتورهای رشد که از پلاکت‌ های فعال‌شده، آزاد می شوند به‌صورت نظری می توانند رشد سلول های فولیکول مو را تحریک کنند. این تحریک برای فولیکول موهای غیرفعال یا پیوند شده بسیار مناسب است. در یک مطالعه‌ ی تصادفی و کنترل ‌شده، افرادی که از ریزش موهای خود رنج می ‌بردند تحت درمان PRP مو در اصفهان قرار گرفتند. در این مطالعه، افزایش در تعداد و تراکم موهای نواحی درمان شده مشاهده گردید؛ اما هیچ عارضه‌ی جانبی در حین درمان گزارش نشد.بنابراین یکی از روش های درمان ریزش موی بانوان و آقایان و طاسی سکه ‌ای یا آندروژنیک تزریق پی آر پی یا پلاسمای سرشار از پلاکت در پوست سر است. در اثر تزریق PRP مو در اصفهان، موهای کم‌ پشت به تدریج پرپشت می شود. بیمارانی که کاملا طاس نشده ‌اند و از کم ‌پشت شدن موهای خود در بعضی قسمت‌ ها ناراحت هستند، بهترین متقاضیان ترمیم مو به روش PRP محسوب می شوند. در درمان کاشت مو محلول به روش PRP در اصفهان در هر دو ناحیه دریافت کننده و اهدا کننده تزریق یا بر روی آن اسپری می شود تا در ناحیه دریافت کننده التیام پیوندهای کاشته شده را تحریک کند و در ناحیه اهدا کننده روند التیام زخم ایجاد شده را تسریع کند و احتمال باقی ماندن جای زخم را به حداقل برساند. حال با دانستن این مقدمات می خواهیم یک تعریف دقیق و درست از PRP یا پی آر پی مو در اصفهان، خدمت شما مخاطبان عزیز وب سایت کلینیک دانش تقدیم کنیم.


 پلاسمای غنی شده با پلاکت یا پی آر پی پلاسمای تغلیظ شده خون است که غلظت پلاکت در آن سه تا پنج برابر غلظت پلاکت در خون جاری در بدن است. به علاوه محلول PRP حاوی عامل رشد مشتق از پلاکت (PDGF)، عامل رشد اندوتلیال عروقی (VEGF)، عامل رشد تغییر دهنده (TGF) و دیگر پروتئین‌ های زیست فعالی است که به التیام زخم و رویش احتمالی مو کمک می کنند. مدت ‌ها است که عامل‌های رشد موجود در پلاسمای سرشار از پلاکت برای تسهیل التیام زخم به کار برده می شود. پژوهش‌ های اخیر نشان داده است که می توان از PRP به عنوان درمانی ایمن و موثر برای ریزش مو با الگوی مردانه و زنانه نیز بهره گرفت. خون انسان از گلبول‌ های قرمز، گلبول‌ های سفید، پلاکت و پلاسما تشکیل می شود. پلاکت ‌ها به دلیل آن که آغازگر فرایند لخته شدن خون هستند، نقش مهمی در خاصیت التیام‌ بخشی بدن دارند. دانشمندان بر این باوراند که با افزایش تعداد پلاکت‌ ها در محل زخم می توان روند التیام آن را تسریع کرد. درمان PRP بر این نظریه استوار است. همچنین اثر پی آر پی بر رویش مو در اصفهان آن را به یکی از روش های پرطرفدار درمان ریزش مو نیز تبدیل کرده است. مو پی آر پی یکی از روش های موثر در تقویت مو، جوانسازی پوست، ترمیم زخم، رفع تیرگی دور چشم، بعد از لیزر های تهاجمی مانند CO۲ و مسائل ارتوپدی می باشد. در این روش محلولی از که پلاسمای خون فرد تهیه شده به مناطق مورد نیاز تزریق می شود. ساز و کار تاثیرگذاری پی آر پی مو در اصفهان به چه صورت است. PRP برای تحریک رشد فولیکول ‌ها به کار برده می شود تا کم پشت شدن موها در اثر ریزش موی سکه ‌ای را جبران کند. انتظار می ‌رود که تزریق گلبول‌ های سفید و پلاکت مکانیسم التیام ‌بخشی طبیعی بدن را تقویت کند. همچنین دانشمندان معتقداند که PRP مو در اصفهان سلول های بنیادی (درمال پاپیلا) مربوط به فولیکول ‌های به تازگی کاشته شده را نیز تحریک می کند. از طرفی برخی پزشکان معتقداند که بدن در طول درمان کاشت مو خود عامل ‌های رشد زیست فعالی را تولید می کند که به التیام زخم و رشد موها کمک می کند و به این ترتیب استفاده از PRP هیچ مزیتی در کاشت مو ندارد. در این صفحه از وب سایت کلینیک دانش قصد داریم درمورد کاربرد PRP در تقویت مو صحبت کنیم و شما را با این روش به خوبی آشنا کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

کلینیک دانش

نحوه انجام PRP (پی آر پی) مو در اصفهان

حتما شما هم کنجکاوید که بدانید فرآیند PRP (پی آر پی) مو در اصفهان چگونه انجام می شود. پی آر پی PRP روشی است که در آن از خون فرد گرفته می شود و سانتریوفیوژ می شود و مقدار زیادی از پلاسما از خون جدا می شود. این پلاسماها حاوی پلاکت است از طریق کیت های خاص از خون جدا می شود. پللاکت ها حاوی هورمون رشد هستند. آن قسمت تغلیظ شده پلاکتی را جدا کرده و در قسمت هایی که نیاز است تزریق می شود. روال کار بدین صورت است که ابتدا نمونه ‌ای از خون فرد گرفته می شود. مقدار این خون به محل تزریق PRP مو در اصفهان بستگی دارد. برای مثال، طبق یک منبع علمی معتبر، مقدار خون گرفته ‌شده برای تزریق به پوست سر بیست میلی ‌لیتر است. این مقدار، اندکی بیشتر از یک قاشق چای‌ خوری است. خون گرفته شده در سانتریفیوژ قرار داده می شود. سانتریفیوژ، دستگاهی است که به سرعت چرخیده و محتویات خون را از یکدیگر جدا می کند. فرایند جداسازی محتویات خون در حدود پانزده دقیقه به طول می ‌انجامد. پلاسمای جداشده برای تزریق به ناحیه‌ ی مورد نظر آماده می‌گردد. سپس پزشک PRP را به ناحیه‌ ی مورد نظر تزریق خواهد کرد. طبق برآوردها معمولا این فرایند در حدود یک ساعت طول می‌ کشد. طیف زیادی از مراجعین به کلینیک افرادی هستند که دارای موهای کم پشت یا کم مویی دارند و می خواهند موهایی پرپشت داشته باشند. با پی آر پی می توان افزایش قطر مو، افزایش تعداد موها را داشته باشید این روشی خطر و عوارضی برای فرد ندارد.


کاندیدای مناسب P (پی آر پی) مو در اصفهان

درمان با PRP مو در اصفهان گزینه ای مناسب برای افرادی است که به دنبال یک روش ترمیم مو غیر تهاجمی و غیر جراحی هستند. بیمارانی که در مراحل اولیه ریزش مو قرار دارند، کاندیداهای ایده آل برای درمان PRP مو در اصفهان هستند، زیرا درمان نمی تواند فولیکول های موی طولانی مدت را که خوابیده اند را احیا کند.
بنابراین، PRP ممکن است برای نامزدهایی که طاسی قابل توجهی دارند موثر نباشد. تیم متخصص ما در کلینیک دانش اصفهان می توانند در درک مرحله ریزش مو به شما کمک کنند و تشخیص دهند که آیا شما کاندید مناسبی برای PRP درمانی هستید یا خیر.

کلینیک دانش

پی آر پی مو در اصفهان در مردان و زنان

علت کم مویی یا تاسی در مردان اغلب به علت ژنتیک و ارثی است که ژن غالب از طریق پدر یا مادر به ارث می رسد که اصطلاحا به آن آندروژنتیک آلوپسیا می گویند. برای درمان این موارد در ابتدا از درمان دارویی مانند همه جای دنیا استفاده می شود. از محلول ماینوکسی به میزان پنج درصد بسته به نظر پزشک متخصص استفاده می شود. در موارد شدید که ریزش مو فعال است و مدام از دوره هایی که دارویی است مانند قرص فیراکشنال تجویز می شود. اگر با کمک دارو نتوان ریزش مو را متوقف کرد و پرحجم کرد از روش کاشت مو استفاده می شود. پی آر پی مو در اصفهان در زنان نیز بدین صورت است. در زنان معمولا به علل محیطی از جمله تغذیه، استرس، مشکلات تیروئید، کم خونی و هورمونی است. پی آر پی در زنان نتایج موثری در افزایش رشد مو و تقویت آن دارد.

کلینیک دانش

تعداد جلسات مورد نیاز PRP (پی آر پی) مو در اصفهان

در حالی که درمان PRP برای ریزش مو در نظر گرفته می شود، یکی از رایج ترین نگرانی های بیشتر بیماران تعداد جلسات PRP است که برای رشد مو نیاز دارند. تعداد جلسات می تواند برای هر فرد متفاوت باشد. این امر به عواملی مانند میزان ریزش مو و سلامت کلی بستگی دارد. برای دستیابی به رشد مجدد مورد نظر مو، چندین جلسه PRP درمانی لازم است. بیشتر بیماران سه جلسه مشخص را طی می کنند، هر جلسه در فواصل پنج الی شش هفته انجام می شود. برای حفظ نتایج درمانی، به بیماران توصیه می شود هر چهار الی شش ماه یکبار جلسه های موثر داشته باشند. به طور کلی معمولا بعد از دو الی سه جلسه تزریق پی آر پی در مو می توان نتایج افزایش قطر و تعداد موها را مشاهده کرد. در ماه اول نیاز به سه تا شش جلسه تزریق می باشد و بعد از گذشت شش ماه در صورت نیاز می توان آن را تکرار کرد.


مزایا و معایب پی آر پی (PRP) مو در اصفهان

شاید بدترین ویژگی که زیبایی ‌تان را تحت‌تأثیر قرار می‌ دهد، موهای ریخته شده و سر کچل است. درمان سر بی مو به هزینه و زمان زیادی نیاز دارد تا موهای سر به حالت اولیه برگردند. به همین دلیل برای جلوگیری از هزینه‌ های سرسام‌آور کاشت مو، بهترین راه این است که عارضه پوستی ریزش مو را در مراحل اولیه درمان کنید. بنابراین پی آر پی مو در اصفهان به علت اینکه برای سرهایی با موی کم کاربرد دارد، یک گزینه عالی برای پیشگیری از ریزش مو است. از طرفی استفاده از روش های شیمیایی در بعضی مواقع تاثیر کوتاه‌ مدتی دارند و پس از مدتی بعضی از داروها نتیجه عکس نشان می‌ دهند و باعث ریزش بیشتر موهای سر می شوند. پس نتیجه می ‌گیریم بهترین درمان برای ریزش مو این است که مواد مغذی به طور طبیعی به عمق موهای سر برسد. برخی از مهم ‌ترین مزایای پی آر پی مو در اصفهان برای درمان ریزش بدین شرح می باشند: اثرگذاری بالا؛ اثرات مفید درمان ریزش مو توسط PRP از لحاظ علمی ثابت شده است. سلول های بنیادی موجود در پلاکت خون که از بدنتان گرفته می شودند، یک عامل تاثیرگذار برای رشد فولیکول‌ های مو (روزنه‌ های مو) هستند. به علت اینکه پلاکت تزریقی و فولیکول‌ های مو DNA یکسانی دارند، اثربخشی این روش بسیار بالا بوده و فرایند بهبودی سرعت بالایی دارد. اگر از این شیوه درمانی بهره بگیرید، کاهش ریزش و پیشرفت رشد موهایتان بسیار قابل‌توجه بوده و نتایج آن پس از چند جلسه شما را شگفت ‌زده خواهد کرد. نداشتن دوره نقاهت پس از درمان با پی آر پی مو در اصفهان؛ اگر برای درمان بیماری ‌تان به اتاق عمل بروید و تحت جراحی قرار بگیرید، باید برای بهبودی کامل، مدت ‌زمان مشخصی را که توسط پزشک جراح مشخص می شود، به استراحت مطلق بپردازید. از آنجایی‌که این روش نیاز به جراحی ندارد، مراجعه ‌کننده می تواند پس از تزریق، زندگی عادی خود را ادامه دهد. درد خیلی کم پی آر پی مو در اصفهان؛ در جلسه اول درمانی، پی آر پی نمونه خون استخراج شده و در جلسات بعدی پلاسمای همان خون به پوست شما تزریق می شود. انجام این کار به‌سادگی شرکت در یک آزمایش خون و تزریق یک آمپول است. در این روش، در بدنتان بریدگی خاصی ایجاد نمی شود و درد زیادی برای شما ندارد. عدم نیاز به ‌صرف زمان زیاد؛ انجام مراحل استخراج خون و تزریق آن به ‌صورت سرپایی و در مدت ‌زمان کمی انجام می شود و بابت اتلاف وقت، نگرانی برای شما وجود ندارد. درمان طبیعی؛ یکی از ریسک‌ های درمان های پزشکی این است که به علت ورود مواد خارجی به بدن، عوارض جانبی مواد دارویی برای جسم تان مشکل ایجاد می کند. در پی آر پی مو در اصفهان مواد اضافی وارد بدنتان نمی شود و درمان موهای ضعیف از درون بدن شروع می شود. انعطاف‌پذیری بالا پی آر پی مو در اصفهان؛ برخی از روش های درمانی برای همه شما پاسخگو نیستند و شاید در بعضی موارد مضر هم باشند. نقطه قوت PRP مو در اصفهان این است که می توانید بدون استرس از این روش درمانی برای کاهش ریزش موهایتان بهره ببرید، مگر اینکه یک بیماری خاصی بدنتان را تهدید کند. همواره در مقابل مزایا، ممکن است معایبی نیز وجود داشته باشد. از آنجایی که در روش PRP از خون خود فرد استفاده می شود، واکنشی به آن نخواهد داشت. مطالعات بیان دارند که PRP تاثیر مثبتی بر الگوی ریزش مو در زنان و مردان داشته و هیچ عارضه‌ ی جانبی جدی از آن گزارش نشده است. امکان دارد فرد، مواردی همچون دردی خفیف، خونریزی نقطه ‌ای و قرمزی پوست را در هنگام تزریق احساس کند. پزشکان اولین بار جهت کمک به التیام افرادی که تحت جراحی ‌های فک و پلاستیک قرارگرفته بودند از PRP استفاده کردند.


کلینیک دانش

توصیه های قبل، حین و بعد از پی آر پی (PRP) مو در اصفهان

آماده شدن برای درمان: تقریبا از هفت روز قبل از درمان ریزش مو با پی آر پی مو در اصفهان باید نکاتی را رعایت کنید. در این مدت از داروها و مواد رقیق کننده خون استفاده کنید البته زیر نظر پزشک یا درمانگر خود باید این کار را انجام دهید و انجام خود سرانه آن به هیچ عنوان توصیه نمی شود. از جمله مواد رقیق کننده خون می توان به پلاویکس، هپارین و وارفارین اشاره کرد. در مدت هفت روز قبل از پی آر پی از مصرف داروهای ضد التهابی خودداری کنید زیرا اساس این روش بر پاسخ التهابی لایه درم است و حتما پوست سر باید واکنش نشان دهد. به علاوه از چند روز قبل از درمان، پوست سر خود را در معرض آفتاب و گرمای شدید قرار ندهید. حین درمان پی آر پی مو در اصفهان: هنگام مراجعه به مطب برای پی آر پی مو در اصفهان یا پوست، از مواد آرایشی استفاده نکنید و سعی کنید موضع مورد نظر را تمیز و عاری از مواد آرایشی نگه دارید. به علاوه اگر ناحیه مورد نظر نیاز به اصلاح دارد، موهای زائد را شیو کرده و سپس مراجعه کنید. اگر آستانه تحمل درد پایینی دارید پزشک را در جریان بگذارید تا از کرم بی حسی با گرید پزشکی برایتان استفاده کند. بعد از درمان: اگر ناحیه مورد نظر در پی آر پی، پوست صورت است، باید تا یک هفته پس از درمان، موارد مراقبتی را رعایت کنید. این موارد عبارتند از اینکه حداقل تا شش ساعت پس از ترخیص از مواد آرایشی استفاده نکنید. حداقل تا سه ساعت پس از درمان، از رسیدن آب به موضع جلوگیری کنید. تقریبا سه یا چهار ساعت پس از درمان، دوش آب داغ بگیرید تا بهترین نتیجه برای شما حاصل شود. برا رفع درد و ورم در موضع، از کمپرس سرد استفاده نکنید زیرا کمپرس سرد سبب سرکوب واکنش های التهابی خواهد شد و نتیجه درمان را کاهش می‌دهد. پوست سر تا چند روز ممکن است برافروخته و ملتهب باشد که کاملا طبیعی است. در این مدت از داروهای همیشگی خود مانند تزریقات دیابت می توانید استفاده کنید.

دریافت مشاوره از متخصص پوست و مو

اگر به دنبال رزرو نوبت برای دریافت خدمات درمانی پوست و مو، زیبایی پوست و مو و لاغری هستید، می توانید ثبت درخواست نموده و با مشاوره رایگان ما با خیالی آسوده نوبت خود را رزرو نمایید.

با ثبت نظرات خود ما را در ارائه خدمات بهتر یاری رسانید